Pssst! Pričam ti priču

Višegodišnji projekt „Pssst! Pričam ti priču“, mamijenjen je učenicima i njihovim roditeljima. Kriterij za uključivanje je dobrovoljnost i motiviranost. Cilj projekta je pripovijedanje i skupljanje legendi, očuvanje dijalektalnog govora, učenju multikulturalnosti s učenicima, koji su iz drugih krajeva naše domovine. Provodi se u suradnji s kustosicom Etnografskog muzeja Istre, dr. sc. Ivonom Orlić.Tijekom protekle godine učenici su pričali legende koje su čuli od svojih baka, djedova, roditelja. Nakon toga iste su ilustrirali.

Ove smo godine išli na terensku nastavu. Cilj je bio posjetiti Pazin, naučiti legende o nastanku jame, životu divova, upoznati najočuvaniji kaštel u Istri, prošetati dolinom mlinova. Sve smo to doživjeli pod vodstvom Radenka Slokovića direktora turističke zajednice Pazin.

Posjetili smo i Pićan, kao izuzetno zanimljiv gradić, njegove sakralne objekte te arhitekturu starogradske jezgre.Tu su nas ugostili učenici PŠ Pićan. Upoznali s legendama svoga mjesta, zajedno smo otplesali tradicijske plesove. Glavni razlog dolaska je Centar za nematerijalnu kulturu Istre gdje smo se upoznali s način očuvanja nematerijalne baštine. Imali smo priliku posjetiti i izložbu „ČEŠLJARSTVO-od roga boškarina do češlja i frizure“

Posjetom Gračišća zaokružili smo našu terensku nastavu. Rad nastavljamo i u narednoj školskoj godini.

Terenska nastava - Pssst! Pričam ti priču...

11.08.2017. 14:24
12. kolovoza - Međunarodni dan mladih
Generalna skupština Ujedinjenih naroda je 1999. godine donijela rezoluciju o proglašenju Međunarodnog dana mladih te se on kontinuirano obilježava svake godine 12. kolovoza. Mladi su društvena skupina koju u Republici Hrvatskoj, prema Nacionalnom programu djelovanja za mlade, čine svi građani Republike Hrvatske u dobi od 15 do 29 godina.

04.08.2017. 08:10
4. kolovoza - Dan prijateljstva
Godine 1935. Kongres Sjedinjenih Američkih Država posvetio je jedan dan u godini prijateljima i prijateljstvu, i taj je dan proglašen Nacionalnim danom prijateljstva, i od tada se svake godine, prve nedjelje u mjesecu kolovozu, slavi Dan prijateljstva.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.