Pssst! Pričam ti priču

Višegodišnji projekt „Pssst! Pričam ti priču“, mamijenjen je učenicima i njihovim roditeljima. Kriterij za uključivanje je dobrovoljnost i motiviranost. Cilj projekta je pripovijedanje i skupljanje legendi, očuvanje dijalektalnog govora, učenju multikulturalnosti s učenicima, koji su iz drugih krajeva naše domovine. Provodi se u suradnji s kustosicom Etnografskog muzeja Istre, dr. sc. Ivonom Orlić.Tijekom protekle godine učenici su pričali legende koje su čuli od svojih baka, djedova, roditelja. Nakon toga iste su ilustrirali.

Ove smo godine išli na terensku nastavu. Cilj je bio posjetiti Pazin, naučiti legende o nastanku jame, životu divova, upoznati najočuvaniji kaštel u Istri, prošetati dolinom mlinova. Sve smo to doživjeli pod vodstvom Radenka Slokovića direktora turističke zajednice Pazin.

Posjetili smo i Pićan, kao izuzetno zanimljiv gradić, njegove sakralne objekte te arhitekturu starogradske jezgre.Tu su nas ugostili učenici PŠ Pićan. Upoznali s legendama svoga mjesta, zajedno smo otplesali tradicijske plesove. Glavni razlog dolaska je Centar za nematerijalnu kulturu Istre gdje smo se upoznali s način očuvanja nematerijalne baštine. Imali smo priliku posjetiti i izložbu „ČEŠLJARSTVO-od roga boškarina do češlja i frizure“

Posjetom Gračišća zaokružili smo našu terensku nastavu. Rad nastavljamo i u narednoj školskoj godini.

Terenska nastava - Pssst! Pričam ti priču...

21.06.2017. 08:31
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

21.06.2017. 08:17
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

16.06.2017. 08:38
17. lipnja – Svjetski dan suzbijanja dezertifikacije
Svake godine, 17. lipnja obilježava se Svjetski dan suzbijanja dezertifikacije. Taj dan Ujedinjeni narodi posvećuju senzibiliziranju javnosti o dezertifikaciji, degradaciji zemljišta i suši.