KNJIŽNICA OŠ VIŠNJAN

A gdje ti treniraš?      - U knjižnici!

Novo u knjižnici

Još malo novih i zanimljivih naslova u našoj knjižnici!

Fantastične leteće knjige g. Morrisa Lessmorea / W. Joyce

(knjiga i film)

Fantastične leteće knjige g. Morrisa Lessmorea autora Williama Joycea uvest će vas u čaroban svijet knjiga i upoznati s ljudima koji su im posvetili čitav svoj život. Nadahnuvši istoimeni kratki animirani film koji je ove godine ovjenčan prestižnom nagradom Oscar, ova je slikovnica u kratko vrijeme zasjela na prvo mjesto New York Timesove ljestvice prodavanosti i na dobrom je putu da postane klasikom suvremene dječje književnosti.

Tajna Titana Horvata: Uzbudljivi roman za djecu i sve ostale/H. Kovačević

Kako je živjeti u Stubičkim Toplicama? Ako ti je otac Indijac kao Simonu? Ili tvojih roditelja nikada nema kod kuće i okružen si čudacima koji se slučajno zovu tvoj baka i djed kao Laciju? Ili tvoja mama ima čudnog dečka kao Stellina? A stvari se u malom gradiću počinju opasno komplicirati sa svih strana... Ukratko, uzbudljivo. Toliko vrata a iza vrata toliko lica i toliko priča.

Troje klinaca odluče spasiti Stellu od groznog očuha uz pomoć tajne Titana Horvata i jednog dobermana...

GREGOV DNEVNIK: Kronike Grega Heffleya / Jeff Kinney

Prije svega, da nešto raščistimo: ovo su KRONIKE, a ne dnevnik. Znam što piše na koricama, ali kad mi je mama išla ovo kupiti, IZRIČITO sam joj rekao da mi ne kupi nešto na čemu piše "dnevnik". Super! Baš mi treba da me neka budala ulovi kako hodam s time i stekne pogrešan dojam.

I još nešto želim raščistiti, a to je da je to bila MAMINA ideja, a ne moja. Ali luda je ako misli da ću ja tu zapisivati svoje “osjećaje” i takve stvari. Zato ne očekujte da ću stalno pisati “Dragi dnevniče” ovo, “Dragi dnevniče” ono.

Sreća naša da Greg Heffley, junak ovih poprilično komičnih kronika, rijetko ispunjava sve što kaže. Jer biti klinac ponekad može biti prava gnjavaža. A nitko to ne zna bolje od Grega koji će se naći protiv svoje volje bačen u školsko okružje gdje su neuhranjena slabašna stvorenja primorana dijeliti hodnike s visokim i opakim klincima koji se već briju. Kako će se Greg snaći provjerite u Gregovom dnevniku u hrvatskom prijevodu Ivana Zorića i uz originalne ilustracije autora, Jeffa Kinneyja.

Anica i tajna maska / Desa Muck

Aničina oca obično se ne viđa često, no u pokladno vrijeme sve je drukčije. Tad sve iznenadi najčudnijim kostimima, tako da je Anici ponekad stvarno neugodno. A ovog puta to neće biti jedino iznenađenje.

HANA I NJUŠKALO Sanja Beraković, Zrinka Ostović

Hana silno želi psa za kućnog ljubimca, ali njezini roditelji smatraju da bi se životinja mučila živeći u neboderu i stoga životinjicu ne žele nabaviti. Zbog toga svaku večer Hana sniva kako se igra sa malenim psićem sjajnih crnih kovrča, dugačke vlažne njuškice i veselih očiju. No, njezin san pretvorit će se u stvarnost kada jednog dana promijeni uobičajeni put od kuće do škole i odškrine vrata jednoga dvorišta... Slikovnica sa velikim tiskanim slovima.

objavio: Nataša Velenik   datum: 19. 11. 2013.

Katalog knjiznice

Katalog je nepotpun i u izradi

Pitajte knjižničare

On - line referentna usluga