12.11.2018. 14:04
Predstojeća lansiranja u Svemir (12.11.2018.)
Informirajte se o tome što se i kada planira lansirati u svemir, jednom tjedno dajemo vam pregled lansiranja raketa s ažurnim podacima. Upoznajte svijet raketa i njihovih tereta koje nose.

16.11.2018. 10:01
CIX spreman za prihvat 100 Gbit/s članica
Obnovljena i modernizirana infrastruktura nacionalnog središta za razmjenu internetskog prometa omogućava članicama CIX-a spajanje kapacitetom od 100 Gbit/s.

18.11.2018. 21:36
Ljubav prema čaju ili kavi određena je genima
Vaš odabir?

23.09.2018.
Želite i dalje snijeg i skijanje?!: Birajte eco friendly ski opremu!
Pripreme za zimske godišnje odmore, odlazak na jedno od poznatih svjetskih skijališta i uživanje u (nećete vjerovati koliko brzo) nadolazećim zimskim radostima, već su u punom jeku.

KNJIŽNICA OŠ VIŠNJAN

A gdje ti treniraš?      - U knjižnici!

Ovoga ljeta zaroni u dobru knjigu

U slučaju da među vama ima onih koji osim u more ovog ljeta žele zaroniti i u dobro štivo, naša je knjižnica obnovljena za mnogo novih i zanimljivih naslova koji samo čekaju da ih prime iskusne ruke naših čitača. Sve to zahvaljujući sredstvima koje je Ministarstvo znanosti i obrazovanja odobrilo upravo za nabavu knjiga za školske knjižnice.

Kora od jabuke / Jadranka Klepac

Roman "Kora od jabuke" prati unutarnji svijet mlade školarke Dane i sve ono s čime se suočava tijekom svog odrastanja. S junakinjom će se lako povezati svi mladi koji se prvi put suočavaju s problemima odrastanja. Autorica pokazuje kako različite neadekvatne, pa i štetne informacije, dolaze do djece prije razgovora s roditeljima, te koliko je važno mladima pokazati štetne posljedice tzv. slobodnog konzumizma.

Dom iza žice / Jasminka Tihi - Stepanić

U najnovijem romanu Dom iza žice autorica  Jasminka Tihi-Stepanić poseže za vrlo ozbiljnim problemima suvremenoga društva. Mladi ljudi koji odrastaju u nesređenim obiteljskim prilikama često balansiraju na rubu kriminala i naoko neznatan događaj može ih pogurnuti u ozbiljne sukobe sa zakonom. Autorica nam pripovijeda o sudbini jednoga takvog dječaka. Dječak Gabrijel živi s majkom koja je češće nezaposlena, nego zaposlena, a kad i radi, poslovi koje obavlja su moralno upitni. Dječak iz nužde počinje krasti s majčinim prešutnim odobrenjem te protiv svoje volje upada u društvo uličnih delinkvenata.

pokazati štetne posljedice tzv. slobodnog konzumizma.

Divlje godine / Branka Primorac

"Divlje godine" kroz priče tinejdžerice i inspektora na prijelomnici karijere i života govore o životu na ulici, sitnim krađama, drogi, prostituciji, bijelom roblju te o policijskoj stvarnosti, medijima i takozvanom običnom životu - o dva svijeta koja se često prožimaju i nesvjesno dotiču.

Čudo / R. J. Palacio

August (Auggie) Pullman rođen je s deformacijom lica zbog koje – sve dosad - nije išao u školu. Sad se sprema krenuti u peti razred u školi Beecher, a svatko tko je ikada bio novi učenik u školi zna kako to može biti teško. Stvar je u tome da je Auggie zapravo običan dječak s neobičnim licem. No, može li uvjeriti kolege da je isti kao i oni, unatoč tome kako izgleda?

Čudo / R. J. Palacio

Auggie Pullman, sasvim obični dječak koji samo želi živjeti poput svojih vršnjaka unatoč svojim dijagnozama i neobičnom licu s kojim se rodio, promijenio je živote svih svojih bližnjih, i obitelji i prijatelja. I stvarno mu nije bilo lako. No, izgleda da nije baš uvijek bilo lako ni njegovim malim prijateljima. Iako su postupci nekih od njih za svaku osudu, u ovoj knjizi oni će nam ispričati svoju priču. Ne da bi se opravdali, već da bi nas podsjetili da pogreška postaje pogreška tek onda kad ju odlučimo ne popraviti.

Agencija za roditelje / David Baddiel

Kada se Barry oporavio od šoka, više nije bio u svojoj sobi ni u svojoj kući. Polako je počeo shvaćati da je u nekom nepoznatom gradu, gradu Djecodonu. Laknulo mu je kada je susreo svoja dva najbolja prijatelja, Lukasa i Taja, no ne zadugo. Nisu ga poznavali. Za njih je bio "klinac lutalica", a oni su bili u službenim odorama. Srećom, predstavili su se. Bili su "kontrolori roditelja" i vodili su ga u Agenciju za roditelje. Nije li to divno? Konačno će se Barry riješiti svih muka…

Maša i sport; Maša i učiteljica; Maša i maškare; Maša i selo

objavio: Nataša Velenik   datum: 14. 6. 2018.

16.11.2018. 12:54
16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. Generalna Skupština Ujedinjenih naroda je 1996. godine pozvala zemlje članice da ustanove Dan tolerancije u sladu s Deklaracijom o principima tolerancije koja je potpisana od strane članica 16.11.1995. godine.

14.11.2018. 09:21
14. studenoga – Svjetski dan šećerne bolesti
Kao i svake godine Zagrebačko dijabetičko društvo  pridružuje se velikomu broju udruga cijeloga svijeta u obilježavanju Svjetskoga dana šećerne bolesti 14. studenoga. Šećerna bolest obuhvaća grupu metaboličkih bolesti karakteriziranih hiperglikemijom, koja je posljedica poremećaja stvaranja, lučenja i/ili djelovanja inzulina, a predstavlja velik javnozdravstveni problem. Prema procjeni IDF-a prevalencija šećerne bolesti za dobnu skupinu od 20 do 79 godina starosti u svijetu u 2013. godini iznosila je 8,3 %, a u Europi 8,5 %.

09.11.2018. 15:38
11. studenoga - Dan hrvatskih knjižnica
Dan hrvatskih knjižnica obilježava se 11. studenoga, na dan donošenja prvoga hrvatskog zakona o knjižnicama radi stvaranja bolje vidljivosti knjižnica i knjižničnih aktivnosti te upoznavanja javnosti s poslanjem i ulogom knjižnica.

« Studeni 2018 »

Katalog knjiznice

Katalog je nepotpun i u izradi

Pitajte knjižničare