Webmail

Ukupno: 919586
Ovaj mjesec: 1925

20.07.2018. 16:36
Dan kada je Čovječanstvo posjetilo tuđinski svijet
Prije 49 godina Armstrong i Aldrin sletjeli na Mjesec. Neil Armstrong i Buzz Aldrin uspješno su sletjeli na Mjesečevo tlo, a u orbiti ih je nadgledao i pratio Michael Colins.

18.07.2018. 11:05
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
18. 7. 2018. ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjak, dr. sc. Zoran Bekić, ravnatelj Srca i Tomislav Petric, ravnatelj SAFU-a potpisali su Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt ,,Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)".

Hrčak
Biologija
08.05.2018. 13:00
Šest jednogodišnjih bjeloglavih supova pušteno natrag u prirodu
Plavnik, Kvarneri‡, Kruna, Nevera, Jadran i Pavlomir, koji su prošle godine prona‘eni kao ozlije‘eni pti‡i, poletjeli su kvarnerskim nebom, zahvaljuju‡i djelatnicima Javne ustanove Priroda, zagrebačkog Zoološkog vrta i udruge BIOM.

22.07.2018. 14:20
Uređaji zahvaljujući kojima nikad nećete izgubiti kućnog ljubimca
Tehnologija u službi čuvanja ljubimca na oku

14.07.2018.
Što su ekološke boje i zbog čega su važne za okoliš
Ako želite da postanete dio "zelenog pokreta" i da svojim djelovanjem pozitivno utječete na svoju životnu sredinu, srećom pa to više ne znači da morate da žrtvujete boje i kvalitet farbe koju koristite, pošto danas postoji odličan izbor ekoloških farbi koje pritom dolaze i u predivnim bojama.

KNJIŽNICA OŠ VIŠNJAN

A gdje ti treniraš?      - U knjižnici!

Novi naslovi u našoj knjižnici

Naša je knjižnica obogaćena je za nekoliko novih i vrlo zanimljivih naslova. Provjerite koji su to!

Jeff Kinney: Gregov dnevnik - snježna groznica; Gregov dnevnik - lijevo smetalo

Nova dva nastavka Gregova dnevnika :) Ljubav je u zraku – što bi to trebalo značiti našem Gregu Heffleyju? Čim se u školi pročulo za ples za Valentinovo, nitko ne govori ni o čemu drugom. Svi su jako uzbuđeni, a Gregov život pretvara se u potpuni kaos. Dok pokušava pronaći pratilju, gaće mu se tresu od straha da u tome neće uspjeti i da će na ples poći SASVIM SAM. Naravno, i njegov najbolji prijatelj Rowley mogao bi izvisiti, ali Gregu to i nije neka utjeha. Tko bi želio na školski ples ići s najboljim prijateljem?

Hrvoje Kovačević: Tajna ljetnog kampa

Zbirka sadrži dvadeset i jednu priču s različitim temama i situacijama iz života tinejdžera (ljubav, prijateljstvo, sukob generacija, obitelj). Priče nose zanimljive naslove kao što su Antikvarijat (Jesmo li siromašni?), Auto pun luđaka, Bakina Matovilka... koji će privući mlade čitatelje, a sam tekst svojom zanimljivošću pružit će tinejdžerima pronalaženje i prepoznavanje u mnogim prikazanim životnim situacijama.

Sanja Polak: Skijaški dnevnik Pauline P.

Nastavak dogodovština o učenici Paulini P. koja s mamom odlazi na skijanje i doživljava nove avanture.

Božica Jelušić: Bakomat

Lijepo ilustrirana privlačna bojom i formatom ova slikovnica je i sadržajno preporučena. Sadrži deset kratkih priča za djecu mlađe školske dobi, koje su prožete osjećajima ljubavi, dobrote i prepune su topline. Najvećim djelom posvećene su prirodi i majci zemlji s naglaskom na poštovanju, divljenju i ljubavi prema čudima koja se zbivaju u prirodi.

Sanja Pilić: Maša i kazalište / Maša i putovanje / Maša i ljeto

Robert Frank: Hej, ne želim odrasti!

Priča o djevojčici koja prolazi najosjetljiviji period svoga života  u kojem mora spoznati što je zapravo prijateljstvo, a što je  izdaja i kako prihvatiti one koji su drugačiji.  No spoznat će i  što je ljubav i što je za ljubav najvažnije.

Jasminka Tihi-Stepanić: Moja neprijateljica Ana

Dirljiva i potresna priča o poremećajima u prehrani i patnjama koje ti poremećaji prouzročuju te o opasnostima predodžbi idealne ljepote koju nameću mediji.
Jasminka Tihi-Stepanić temeljito je istražila temu i obradila je tak oda bude bliska onima kojima se obraća – tinejdžerima koji žive u svijetu u kojemu odrasli za njih imaju sve manje vremena.

objavio: Nataša Velenik   datum: 6. 2. 2017.

11.07.2018. 07:56
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

21.06.2018. 08:59
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

21.06.2018. 08:57
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

« Srpanj 2018 »

Katalog knjiznice

Katalog je nepotpun i u izradi

Pitajte knjižničare