Webmail Facebook

17.09.2018. 17:07
Predstojeća lansiranja u Svemir (17.9.2018.)
Informirajte se o tome što se i kada planira lansirati u svemir, jednom tjedno dajemo vam pregled lansiranja raketa s ažurnim podacima. Upoznajte svijet raketa i njihovih tereta koje nose.

18.09.2018. 09:44
Digitalne značke - novi online tečaj Srca
Novi online tečaj Centra za e-učenje Srca namijenjen je nastavnicima, studentima i svima zainteresiranima koji se žele upoznati s pojmom digitalne značke i njenom primjenom u različitim obrazovnim aktivnostima.

Biologija
17.09.2018. 08:49
Europska no‡ istraživača u pet hrvatskih gradova
Europska no‡ istraživača, najve‡i popularno-znanstveni doga‘aj u Europskoj uniji, održat ‡e se 28. rujna 2018. u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Puli najavljeno je na konferenciji za novinare u Ministarstvu znanosti i obrazovanja koje je koordinator tog dvogodišnjeg projekta financiranog u sklopu Obzora 2020. s više od 2,5 milijuna kuna.

18.09.2018. 18:51
Za ovim aplikacijama će poludjeti vaše bake i djedovi
Launcheri prilagođeni osobama starije životne dobi

08.09.2018.
4 navike kojima možete zaštititi okoliš, a da to i ne osjetite
Briga za zaštitu okoliša sa razlogom sve više raste, jer je stanje u kom se nalazi naša životna sredina postalo alarmantno. Postoji mnogo razloga zbog kojih se trebamo zapitati kako možemo pozitivno da utječemo na naš okoliš i naš dom. U narednom tekstu saznajte kako možete zaštiti okoliš, a da to i ne osjetite.

KNJIŽNICA OŠ VIŠNJAN

A gdje ti treniraš?      - U knjižnici!

Novi naslovi u našoj knjižnici

Naša je knjižnica obogaćena je za nekoliko novih i vrlo zanimljivih naslova. Provjerite koji su to!

Jeff Kinney: Gregov dnevnik - snježna groznica; Gregov dnevnik - lijevo smetalo

Nova dva nastavka Gregova dnevnika :) Ljubav je u zraku – što bi to trebalo značiti našem Gregu Heffleyju? Čim se u školi pročulo za ples za Valentinovo, nitko ne govori ni o čemu drugom. Svi su jako uzbuđeni, a Gregov život pretvara se u potpuni kaos. Dok pokušava pronaći pratilju, gaće mu se tresu od straha da u tome neće uspjeti i da će na ples poći SASVIM SAM. Naravno, i njegov najbolji prijatelj Rowley mogao bi izvisiti, ali Gregu to i nije neka utjeha. Tko bi želio na školski ples ići s najboljim prijateljem?

Hrvoje Kovačević: Tajna ljetnog kampa

Zbirka sadrži dvadeset i jednu priču s različitim temama i situacijama iz života tinejdžera (ljubav, prijateljstvo, sukob generacija, obitelj). Priče nose zanimljive naslove kao što su Antikvarijat (Jesmo li siromašni?), Auto pun luđaka, Bakina Matovilka... koji će privući mlade čitatelje, a sam tekst svojom zanimljivošću pružit će tinejdžerima pronalaženje i prepoznavanje u mnogim prikazanim životnim situacijama.

Sanja Polak: Skijaški dnevnik Pauline P.

Nastavak dogodovština o učenici Paulini P. koja s mamom odlazi na skijanje i doživljava nove avanture.

Božica Jelušić: Bakomat

Lijepo ilustrirana privlačna bojom i formatom ova slikovnica je i sadržajno preporučena. Sadrži deset kratkih priča za djecu mlađe školske dobi, koje su prožete osjećajima ljubavi, dobrote i prepune su topline. Najvećim djelom posvećene su prirodi i majci zemlji s naglaskom na poštovanju, divljenju i ljubavi prema čudima koja se zbivaju u prirodi.

Sanja Pilić: Maša i kazalište / Maša i putovanje / Maša i ljeto

Robert Frank: Hej, ne želim odrasti!

Priča o djevojčici koja prolazi najosjetljiviji period svoga života  u kojem mora spoznati što je zapravo prijateljstvo, a što je  izdaja i kako prihvatiti one koji su drugačiji.  No spoznat će i  što je ljubav i što je za ljubav najvažnije.

Jasminka Tihi-Stepanić: Moja neprijateljica Ana

Dirljiva i potresna priča o poremećajima u prehrani i patnjama koje ti poremećaji prouzročuju te o opasnostima predodžbi idealne ljepote koju nameću mediji.
Jasminka Tihi-Stepanić temeljito je istražila temu i obradila je tak oda bude bliska onima kojima se obraća – tinejdžerima koji žive u svijetu u kojemu odrasli za njih imaju sve manje vremena.

objavio: Nataša Velenik   datum: 6. 2. 2017.

16.09.2018. 08:45
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.

14.09.2018. 08:26
14. rujna - Dan prašuma
Povodom svjetskog dana prašuma predstavljamo vam njihovu ulogu na našoj planeti te ćemo vas podsjetiti kolika je njihova važnost, osobito tropskih kišnih prašuma. U Hrvatskoj ima još nekoliko skromnijih površina šuma koje se smatraju prašumama jer su sačuvane u svom izvornom obliku. To su Čorkova uvala, Muški bunar, Klepina duliba.

10.09.2018. 12:12
10. rujna - Hrvatski olimpijski dan
Početci olimpijskih igara odvijali su se u Olimpiji na grčkom poluotoku Peloponezu. Bila su to športska natjecanja koja su prema mjestu održavanja  dobila naziv igre olimpijade.

« Rujan 2018 »

Katalog knjiznice

Katalog je nepotpun i u izradi

Pitajte knjižničare