TIA2024 „Zeleni Jože“

Oš Jože Šurana Višnjan ima projekt koji ju čini drugačijom od drugih škola, projekt koji  približava zajednicu školi i otvara vrata škole za razmjenu znanja u svim smjerovima i iz različitih izvora. Klasičan sustav poučavanja djece u tom tjednu mijenja se i postaje znanje namijenjeno svima a uključeni su učenici, roditelji, učitelji i lokalna zajednica. Tjedan izvannastavnih aktivnosti održava se svake godine krajem zime i ususret proljeću, jer simbolizira buđenje znanja. Ove godine, u sklopu projekta Erasmus+ na temu ekologije i održivosti pod imenom „Zeleni Jože”

U utorak su održane dvije radionice: „Lončarsko kolo“ voditeljice Marine Pacenti o osnovama rada s glinom i proizvodnji keramike. Učenici su izradili svoj predmet, maleni svijećnjak. Na drugoj radionici u suradnji s udrugom Capybara i volonterima iz Grada Poreča, te voditeljima Tomom Karajna i Marinom Maresti Krajna prezentirane su razne društvene igre: stolne igre, humansized igre, igre razvijanja preciznosti i strategije pod nazivom „Društvene igre+, iz različitih perspektiva“

U srijedu se u područnoj školi Kaštelir, uz pozitivnu atmosferu svih prisutnih održalo čak 5 radionica: „Waves“, učiteljice Tanje Miletić i učenice Nikol Močibob na temu izrade narukvica od konca. U holu škole su se pekle zdrave palačinke pod vodstvom učiteljice Andreje Tarle: „U zdravom tijelu - zdrav duh“. Branka Keler i Katja Sirotić učile su o prirodnoj kozmetici i načinu pripreme prirodne kreme. Danko Marušić je održao predavanje „Staklenik – dobar ili zao”.

U četvrtak u PŠ Vižinada polaznici radionica su bili uključeni u zanimljive sadržaje Barbare Gavranić: „Portretiranje – zabavno i opuštajuće slikanje svoga para”. Zatim Loredana Koraca i Tina Pajdaš organizirale su igru rješavanja zagonetki „Pronađi Zelenog Jožu”. Branka Keler i učenica Aurora Ritoša učile su o prirodnim balzamima za usne i sapunima na bazi meda.

objavio: Nataša Velenik   datum: 15. 3. 2024.

GALERIA TIA-2026