Građanski odgoj i obrazovanje

Prosinac je, posljednji i veoma važan mjesec u godini. Mjesec darivanja, pomaganja te i mi nastavljamo biti aktivni.

Nakon porečkog kluba za mlade naši su učenici škole (MŠ Višnjan i PŠ Vižinada) u sklopu nastave Građanskog odgoja i obrazovanja povodom međunarodnog dana volontera (5.12.2023.) proveli  dan na terenskoj nastavi u Puli. Posjetili su udrugu "Zelena Istra" te doznali kako pojedinac može utjecati na održivi razvoj, doprinijeti ublažavanju klimatskih promjena što će nam pomoći u realizaciji školskog Erasmus projekta #Zeleni Jože.

Djelatnica Zelene Istre Irena Burba provela je učenike Društvenim centrom "Karlo Rojc" u kojem su smještene 122 udruge, dnevni boravak, Radio Rojc... Upoznali su i zaštitno lice Rojca Batmana  te izrađivali Božićne ukrase u sklupu radionice Re-Geppetto s Markom i Fritulicom (terapijski pas koji je nekada bio napušten), mjesta na kojem možemo popraviti ili prenamijeniti svoje stvari, ali i poslušati glazbu koju stvaraju biljke (uz pomoć tehnike, naravno).

No, to nije  sve - zaokružili smo akciju za pomoć životinjama u azilu Snoopy - uručili  smo dekice, hranu, pribor za čišćenje i novce prikupljene prodajom muffina što ne bismo mogli bez ljudi dobroga srca koji su se ukljućili u naš projekt i odlučili pomoći. Oduševili smo se što smo imali priliku pomoći na mjesti te premjestiti 9 štenaca iz karantene u veći prostor. Hvala svima od srca!

objavio: Nataša Velenik   datum: 8. 12. 2023.

GALERIA TIA-2026