Svjetski dan turizma

Povodom obilježavanja Svjetskog dana turizma, učenici VII. razreda Područne škole Vižinada u pratnji učitelja povijesti i geografije Valtera Baldaša, nastavni su sat, umjesto u učionici, održali na drugoj strani vižinadskog trga, u Kući Maraston, sjedištu Turističke zajednice Općine Vižinada.

Učenike je srdačno dočekala je njezina direktorica, gospođa Lidija Brdarić. Učenici su najprije predstavili svoje domaće uratke u kojima odgovorili na pitanje što Vižinada može ponuditi turistima i posebno su istaknuli njezinu bogatu kulturnu baštinu i pojedine spomenike, manifestacije i posebice mir i lijepu prirodu. Drugi zadatak koji je stavljen pred učenike bio je da se kritički odnose na turističku ponudu Općine te da istaknu što bi još upotpunilo turističku ponudu mjesta. Osim zabavnog parka te javnog bazena kojeg bi željeli, svi su učenici odreda istaknuli nedostatak ugostiteljskih objekata u samom središtu Općine. S izrečenim složila se direktorica Turističke zajednice i navela korake koji se poduzimaju u rješavanju tog nedostatka. U nastavku gospođa Brdarić upoznala je učenike s djelovanjem Turističke zajednice, manifestacijama i budućim planovima te pozvala učenike da se u njih uključe kao sudionici ili kao volonteri, što su učenici rado prihvatili, poučeni i spoznajama iz Građanskog odgoja i obrazovanja kojeg su prošle godine pohađali u školi. Na kraju, učenici su postavili i pitanja o broju turista i noćenja u mjestu te zamolili direktoricu za usporedbu s prethodnim godinama. Sve veći broj turista u Općini ostavio je pozitivan dojam na učenike, među kojima, će se sigurno naći poneki budući turistički djelatnik.

Valter Baldaš, prof.

objavio: Nataša Velenik   datum: 13. 10. 2023.

GALERIA TIA-2026