2 minute - snimanje videospota za natječaj Kaufland škola voća i povrća 2021./2022.

Do trenutka pisanja ovog teksta, videospot za natječaj "Kaufland škola voća i povrća 2021./2022.", koji je objavljen 5. svibnja pregledan je na Youtube kanalu naše škole više od 2000 puta.
Te popularne 2 minute, snimane su, pripremane i uvježbane u vrlo kratkom roku.
Kako je sve izgledalo, donosimo u kratkom osvrtu.

Link na video

Naša je škola već tri godine škola partner u projektu Kaufland škola voća i povrća. Ni ove godine nismo htjeli propustiti prilku da osvojimo godišnju donaciju voća i povrća, a dodatna motivacija je i nagrada u vidu profesionalnog snimanja videspota za jednu (najbolju) ekipu.

Natječaj Kaufland škola VIP 2021./2022. objavljen je ove godine 12. travnja.
Bio je to tjedan online nastave za niže i više razrede naše škole.
Znali smo da po povratku u klupe, 19. travnja, moramo brzo djelovati.
Epidemiološka situacija i mjere koje smo trebali ispoštovati, dodatno su nam otežali organizaciju snimanja.
Avantura je krenula. Nakon što smo osmislili scenarij, organizirali potreban materijal, istražili i odredili lokacije, odradili formalnosti i prikupili suglasnosti roditelja, prvo snimanje s učenicima produženog boravka PŠ Kaštelir bilo je u subotu 24. travnja.
Te sunčane subote snimali smo u Labincima, Kovačima i Kašteliru, od igrališta, parka, škole, ulica mjesta do dvorišta kuće koju nam je kao scenu velikodušno ustupio naš snimatelj Pino Ružić i njegova obitelj.

Istovremeno dok se ekipa glumaca iskazala na terenu, online su se uvježbavali glasovi pjevačkog zbora naše škole. Pod vodstvom učiteljice glazbene kulture, Tine Pajdaš, snimili smo ih pojedinačno u studiju. Pjesmu “Dobre stvari su pred nama” koju u originalu izvode zvijezde The Voica, učiteljica je prilagodila glasovima djece i skratila trajanje prema propozicijama natječaja.

Istovremeno, online, sudjelovali su i učenici Likovne grupe koji su pod vodstvom učiteljice Izabele Raunik Keglević, izradili crteže voća i povrća, te ih vrijedno donosili u školu kako bi ih kao rekvizite za priču upotrijebili u videospotu.

Posljednje snimanje odradili smo na lokaciji Tićan u Višnjanu..koja nam je poslužila kao savršena kulisa za završne scene pjevača, zbora i glumaca.

Kada podvučemo crtu.. ukupno više od 15 sati snimanja, isto toliko pripreme i organizacije, usklađivanja glasova, glazbe, montaže.. za konačne 2 minute videa.

Zadovoljni rezultatom, sretni i umorni, zahvaljujemo roditeljima, učiteljima, tehničkoj službi i svima koji su pomogli u realizaciji ideje.
Posebno se zahvaljujemo Damiru Greguroviću koji nam je odsvirao i snimio svoju izvedbu na gitari i Marku Purišiću za izvrsno slaganje i kombiniranje snimaka dječjih glasova.
Veliko hvala snimatelju Pinu Ružiću!

Pjevački zbor:
Paola Deklić Kovač, Marta Blažević, Mia Špehar, Edina Kurtović, Laura Černjul, Anamaria Majkus, Angelina Milić, Steisi Ritoša, Anika Blažević, Neva Blažević, Nika Baf, Anea Ružić
Mentorica: Tina Pajdaš

Glumci:
Ketrin Stanojević, Simon Brgudac Arabella Benček, Jelena Čemerić, Giovanni Diklić, Lana Đuretić, Erik Gruić, Dea Habek, Franko Kovač, Nikol Momić, Mia Valenta, Gabriel Košeto, Lucas Sudar, Tiana Vuletić, Nika Vlahović
Mentorica: Davorka Tumpić

Rekvizite izradile:
Mia Špehar, Paola Kovač Deklić, Ana Vrbat, Ana Legović, Aurora Sitar, Karla Krajina Mentorica: Izabela Raunik Keglević

Vozač: Damir Milohanić

Asistenti: Danijela Manarin Horvat, Sandra Košeto Keleković, Ljupka Vojtkiv Matić, Maristela Žiković, Marina Legović

Kamera, montaža: Josip Pino Ružić
Asistenti: Petra Ružić, Terezija Ružić

Gitara: Damir Gregurović

Glazbeni producent: Marko Purišić

Voditelj projekta: Davorka Tumpić

Link na video

objavio: Davorka Tumpić   datum: 14. 5. 2021.

GALERIA TIA-2026