Webmail

19.11.2017. 18:22
Istražimo Mjesec u toplini doma
Igra, zabava i učenje za sve. Večeri su sada duge, kliknite, zumirajte, prošetajte se (možda je bolje reći, preletite) tik iznad mjesečeve površine sa svojim ukućanima.

17.11.2017. 12:58
Svečano obilježavanje 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj
Pod pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske i MZO-a, Srce, CARNet i Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva 17. studenoga 2017. godine obilježavaju 25 godina interneta u Republici Hrvatskoj.

Hrčak
19.11.2017. 18:47
Strani jezici : časopis za primijenjenu lingvistiku, Vol.45 No.2
Izdano: Srpanj 2017.

18.11.2017. 21:52
Željeznice 21, Vol.16 No.3
Izdano: Rujan 2017.

Biologija
09.11.2017. 12:50
Projekt pošumljavanja opožarenih područja
Mladi ljudi predstavljaju ogroman potencijal za razvoj koji je na razini društva važno prepoznati i podržati omogu‡avanjem različitih oblika aktivnog sudjelovanja uključuju‡i i volontiranje. Projekt „FENIKS" udruge B4 adresira pošumljavanje opožarenih područja kao područje volontiranja, budu‡i da u RH nije dostupan aktivan program koji bi povezao skupine mladih za provedbu ovakvih aktivnosti.

19.11.2017. 19:14
Ovi mobiteli su u trendu: TOP 10 najtraženijih telefona prošlog tjedna
Zanimljivo je s vremena na vrijeme pratiti koji mobiteli su najtraženiji, a samim time i najpopularniji u danom trenutku. Popularni svjetski portal o mobitelima vodi takvu statistiku,  te, na temelju broja pretraživanja mobitela na njihovom portalu, donosi tjednu ljestvicu najtraženijih mobitela. Tako je prošli tjedan najpopularniji bio Oppo F5, koji je zadržao lidersku poziciju već […]

19.09.2017.
Reciklaža u Hrvatskoj - kakvi smo u usporedbi s Europom?
Poznat vam je izraz borba s vjetrenjačama? Sjećamo se svi mučnoga junaka Don Quijotea koji nam i dan danas služi kao simbol uzaludne borbe. Baš tako se čini i ispunjavanje zadataka i dolazak do zadanih ciljeva kada je u pitanju republika Hrvatska. I dok Europska unija i Komisija EU razvijaju nove modele i pišu izvješća o postignućima pojedinih članica, naša Hrvatska se tu smjestila na začelje i skora mogućnost za vidljivim promjenama čini se kao znanstvena fantastika. Riječ je o modelu kružnoga gospodarstva te recikliranju koje se do 2020. mora dovesti na određene standarde, a Hrvatska sa svojih 16% jako kaska za već realiziranim europskim prosjecima.

EU projekti
17.11.2017. 07:57
Energetska obnova i korištenje obnovljivih izvora energije u zgradama javnog sektora KK.04.2.1.04 Otvoreni poziv
Predmet Poziva: energetska obnova i korištenje obnovljivih izvora energije u zgradama javnog sektora. Ovim Pozivom podupirat će se provedba mjera energetske obnove i korištenje obnovljivih izvora energije, posebno integriranim pristupom. Svrha Poziva: poduprijeti provedbu mjera energetske obnove u zgradama javnog sektora koje će rezultirati smanjenjem potrošnje energije za grijanje/hlađenje (QH,nd) na godišnjoj razini (kWh/god) od najmanje 50% u odnosu na godišnju potrošnju energije za grijanje/hlađenje prije provedbe navedenih mjera i korištenje obnovljivih izvora energije. Prihvatljivi prijavitelji: – tijela državne vlasti, ministarstva, središnji državni uredi, državne upravne organizacije i uredi državne uprave u županijama – jedinice lokalne ili područne (regionalne) samouprave - javne ustanove ili ustanove koje obavljaju društvene djelatnosti – vjerske zajednice koje obavljaju društvene djelatnosti – udruge koje obavljaju društvene djelatnosti. Prihvatljive aktivnosti: I. Projektna dokumentacija – priprema projektne dokumentacije – energetski pregled zgrade, ... Detaljnije ť

Osnovna škola Jože Šurana želi vam ugodnu dobrodošlicu na stranicu škole.

Valentinovo u Višnjanu

Višnjanska škola ovih dana živi u znaku ljubavi, zajedništva i solidarnosti. Dan zaljubljenih obilježili smo dijeljenjem ljubavne pošte, odabirom najljepših pisama, i sad već tradicionalnom prodajom muffina. Kako svake godine novac od prodaje muffina doniramo u humanitarne svrhe, a škola je od ove školske godine uključena u nacionalni projekt Daj šapi glas ovaj smo put odlučili bar malo uljepšati boravak u azilu našim četveronožnim prijateljima i dati svoj mali doprinos radu i trudu Udruge za napuštene i ranjene životinje HappyEnd u Pazinu.

objavio: Nataša Velenik   datum: 15. 2. 2017.

17.11.2017. 08:30
17. studenoga - Svjetski dan filozofije
Svjetski dan filozofije je međunarodna manifestacija koju je pokrenuo 2002. UNESCO-ov Ured za filozofiju. Manifestacija je zamišljena kao niz predavanja o filozofiji za širu javnost u svrhu boljeg razumijevanja struke i mjesta filozofije u suvremenom svijetu, a obilježava se svakog trećeg četvrtka u studenom.

16.11.2017. 08:35
16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. Generalna Skupština Ujedinjenih naroda je 1996. godine pozvala zemlje članice da ustanove Dan tolerancije u sladu s Deklaracijom o principima tolerancije koja je potpisana od strane članica 16.11.1995. godine.

14.11.2017. 09:21
14. studenoga – Svjetski dan šećerene bolesti
Kao i svake godine Zagrebačko dijabetičko društvo  pridružuje se velikomu broju udruga cijeloga svijeta u obilježavanju Svjetskoga dana šećerne bolesti 14. studenoga. Šećerna bolest obuhvaća grupu metaboličkih bolesti karakteriziranih hiperglikemijom, koja je posljedica poremećaja stvaranja, lučenja i/ili djelovanja inzulina, a predstavlja velik javnozdravstveni problem. Prema procjeni IDF-a prevalencija šećerne bolesti za dobnu skupinu od 20 do 79 godina starosti u svijetu u 2013. godini iznosila je 8,3 %, a u Europi 8,5 %.