Osnovna škola Jože Šurana želi vam ugodnu dobrodošlicu na stranicu škole.

Vijeće učenika

U petak, 14.10.2016. u PŠ  Kaštelir održana je konstituirajuća sjednica Vijeća učenika škole. Nakon upoznavanja učenika sa obavezama rada Vijeća učenika, prišlo se biranju predsjednika i zamjenika. Nominirana su tri kandidata: Valentina Baldini, Filip Ružić i Marko Đuranec. Najviše glasova dobila je učenica 7. razreda PŠ Vižinada Valentina Baldini; a za njenog zamjenika izabran je Filip Ružić, 7.razred PŠ Kaštelir.

Pedagoginja škole predstavila je program rada za ovu školsku godinu, a posebno se osvrnula na prijedlog protokola o nenasilju učenika-koraci koje učenik, ukoliko se osjeća ugroženim u bilo kom pogledu od svojih vršnjaka, može poduzeti u školi. Predstavnici su suglasni s prijedlogom a i sami su dali dobra rješenja (pomoć dežurnih učenika viših razreda dežurnim učiteljima na hodniku).

Kao glavnu temu ovogodišnje aktivnosti istakli su želju da se počne sa realizacijom uvođenja ormarića u škole, istakli su  potrebu uvođenja tableta, ukidanja domaćih zadaća, ponudu novih izbornih programa (španjolski, kineski, ples…)

Dogovor je da se sastajemo jednom mjesečno, a za slijedeći susret predstavnici moraju donijeti pravila o nenasilju koja će izraditi na satu razrednika,a koja ćemo, na Vijeću učenika, postaviti za cijelu školu.

objavio: Nataša Velenik Sanja Zović Kukurin   datum: 18. 10. 2016.

11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

21.06.2017. 08:31
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

21.06.2017. 08:17
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.