Pokloni čep i pokreni svijet

Već treći tjedan za redom našu školu posjećuju predstavnici Društva invalida Poreč na čelu s tetom Radom, kako je svi njeni prijatelji zovu. Ove smo godine pokrenuli školski projekt Klub volontera kojemu je cilj senzibilizirati učenike i zajednicu za probleme invalidnih osoba te ih upoznati s volontiranjem, pa je ovo i bila prava prilika da iz prve ruke čujemo s kakvim se preprekama oni svakodnevno susreću, a da se na kraju i uvjerimo da ih vrlo uspješno svladavaju. I to zahvaljujući samo snagi volje, vječnom osmjehu na licu, krugu najboljih prijatelja i naravno, obitelji.

Rada Lalić može biti osoba s invaliditetom, no njen život, njena djela i njena osobnost to ničim ne odaju. Među mnogim stvarima kojima se teta Rada bavi je i pisanje pjesama, te su učenici s velikim zanimanjem poslušali nekoliko njenih stihova iz zbirke pjesama Moje pjesme, moji snovi.

I naši su učenici teti Radi poklonili  svoje stihove :)

Trebamo svakako spomenuti i Radinu osobnu asistenticu Snježanu, i volonterku Maricu koje su nam opisale svoja iskustva u radu Društva te su nas uputile na humanitarnu akciju Pokloni čep, pokreni svijet kojom nastoje uz pomoć novca od prodaje čepova kupiti gorivo za novi kombi za invalide. Svi su se naši učenici odazvali i sakupljanje čepova je u punom jeku :)

objavio: Nataša Velenik   datum: 16. 11. 2016.

20.10.2017. 08:30
20. listopada - Svjetski dan jabuka
Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.

18.10.2017. 08:50
18. listopada - Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima
Trgovina ljudima je ropstvo modernog doba čije su žrtve najčešće žene i djeca koji se seksualno iskorištavaju i tjeraju na prisilni rad. Procjenjuje se da u Europi godišnje nekoliko stotina tisuća ljudi postanu žrtvama trgovine ljudima.

21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.