Pokloni čep i pokreni svijet

Već treći tjedan za redom našu školu posjećuju predstavnici Društva invalida Poreč na čelu s tetom Radom, kako je svi njeni prijatelji zovu. Ove smo godine pokrenuli školski projekt Klub volontera kojemu je cilj senzibilizirati učenike i zajednicu za probleme invalidnih osoba te ih upoznati s volontiranjem, pa je ovo i bila prava prilika da iz prve ruke čujemo s kakvim se preprekama oni svakodnevno susreću, a da se na kraju i uvjerimo da ih vrlo uspješno svladavaju. I to zahvaljujući samo snagi volje, vječnom osmjehu na licu, krugu najboljih prijatelja i naravno, obitelji.

Rada Lalić može biti osoba s invaliditetom, no njen život, njena djela i njena osobnost to ničim ne odaju. Među mnogim stvarima kojima se teta Rada bavi je i pisanje pjesama, te su učenici s velikim zanimanjem poslušali nekoliko njenih stihova iz zbirke pjesama Moje pjesme, moji snovi.

I naši su učenici teti Radi poklonili  svoje stihove :)

Trebamo svakako spomenuti i Radinu osobnu asistenticu Snježanu, i volonterku Maricu koje su nam opisale svoja iskustva u radu Društva te su nas uputile na humanitarnu akciju Pokloni čep, pokreni svijet kojom nastoje uz pomoć novca od prodaje čepova kupiti gorivo za novi kombi za invalide. Svi su se naši učenici odazvali i sakupljanje čepova je u punom jeku :)

objavio: Nataša Velenik   datum: 16. 11. 2016.

21.06.2017. 08:31
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

21.06.2017. 08:17
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

16.06.2017. 08:38
17. lipnja – Svjetski dan suzbijanja dezertifikacije
Svake godine, 17. lipnja obilježava se Svjetski dan suzbijanja dezertifikacije. Taj dan Ujedinjeni narodi posvećuju senzibiliziranju javnosti o dezertifikaciji, degradaciji zemljišta i suši.