Pokloni čep i pokreni svijet

Već treći tjedan za redom našu školu posjećuju predstavnici Društva invalida Poreč na čelu s tetom Radom, kako je svi njeni prijatelji zovu. Ove smo godine pokrenuli školski projekt Klub volontera kojemu je cilj senzibilizirati učenike i zajednicu za probleme invalidnih osoba te ih upoznati s volontiranjem, pa je ovo i bila prava prilika da iz prve ruke čujemo s kakvim se preprekama oni svakodnevno susreću, a da se na kraju i uvjerimo da ih vrlo uspješno svladavaju. I to zahvaljujući samo snagi volje, vječnom osmjehu na licu, krugu najboljih prijatelja i naravno, obitelji.

Rada Lalić može biti osoba s invaliditetom, no njen život, njena djela i njena osobnost to ničim ne odaju. Među mnogim stvarima kojima se teta Rada bavi je i pisanje pjesama, te su učenici s velikim zanimanjem poslušali nekoliko njenih stihova iz zbirke pjesama Moje pjesme, moji snovi.

I naši su učenici teti Radi poklonili  svoje stihove :)

Trebamo svakako spomenuti i Radinu osobnu asistenticu Snježanu, i volonterku Maricu koje su nam opisale svoja iskustva u radu Društva te su nas uputile na humanitarnu akciju Pokloni čep, pokreni svijet kojom nastoje uz pomoć novca od prodaje čepova kupiti gorivo za novi kombi za invalide. Svi su se naši učenici odazvali i sakupljanje čepova je u punom jeku :)

objavio: Nataša Velenik   datum: 16. 11. 2016.

Treba li u škole uvesti uniforme?

25.04.2017. 10:02
25. travnja - Dan DNK
Na današnji dan, 25. travnja 1953. godine znanstvenici James Watson, Francis Crick, Maurice Wilkins i Rosalind Franklin objavili su u stručnom časopisu Nature objašnjenje strukture DNK. Zbog toga se upravo na taj datum obilježava Međunarodni dan DNK.

14.04.2017. 08:30
Uskrs i hrvatski uskrsni običaji
U četrdesetodnevnom razdoblju koje predstoji Uskrsu pod nazivom korizma, od davnih vremena, određenim postupcima su se izdvajali neki dani: sredinom korizme na trenutak se prekidao korizmeni post i pokora, a pete korizmene nedjelje kućne slike svetaca i raspela prekrivale su se tamnim rupcima.

11.04.2017. 09:20
11. travnja - Dan Parkinsonove bolesti
Parkinsonova bolest uzrokuje usporenost pokreta, ukočenost mišića i zglobova. Tri glavna simptoma bolesti su drhtanje, ukočenost mišića i usporenost pokreta. Parkinsonova je bolest vjerojatno najpoznatiji neurološki poremećaj kretanja, od kojeg u Europi boluje više od milijun ljudi.