Webmail

24.02.2018. 15:04
Pogled prema asteroidima
U srijedu navečer 21. veljače 2018. u predavaonici Zvjezdarnice Zagreb Virovitičanin Domagoj Petrić održao je popularno predavanje "Pogled prema asteroidima".

21.02.2018. 14:25
Objavljen raspored tečajeva Srca u ožujku
Objavljen je raspored tečajeva Srca u ožujku 2018. godine. Prijave će započeti u ponedjeljak, 22. veljače 2018. godine, u 8 sati.

Biologija
16.02.2018. 09:00
11 godina čarolija u kemiji!
Škola za čarobnjake i vještice koja ‡e 16. veljače 2018. i ove godine biti održana na Kemijskom odsjeku PMF-a u Zagrebu svojevrstan je poklon za 150 osnovnoškolaca iz zagrebačkih osnovnih škola.

25.02.2018. 19:04
Lozinke odlaze u prošlost
Kraj jedne ere je na vidiku

22.11.2017.
IZLOŽBA FOTOGRAFIJA: ,,FOKUSiraj se na prirodu"
Gimnazija Vukovar poziva vas na IZLOŽBU FOTOGRAFIJA: ,,FOKUSiraj se na prirodu" OTVORENJE IZLOŽBE - 23.11.2017. g. u Gimnaziji Vukovar, Šamac 2, Vukovar

EU projekti
22.02.2018. 13:55
Poziv za prijavu projekata usmjerenih na poboljšanje materijalnih uvjeta u predškolskim ustanovama/dječjim vrtićima u 2018.g.
Cilj: osigurati financijska sredstva za projekte ulaganja u objekte dječjih vrtića usmjerenih na poboljšanje materijalnih uvjeta kao i podizanje kvalitete pedagoških standarda te ravnomjernija dostupnost programa ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja. Prihvatljivi prijavitelji: - jedinice lokalne samouprave – osnivači dječjih vrtića. Prihvatljive aktivnosti: - izrada projektne dokumentacije – izgradnja/nastavak izgradnje ili nadogradnja objekata – sanacija, rekonstrukcija, adaptacija objekata ili dijela objekata – opremanje fiksnom opremom, uređenje okoliša, uređenje vanjskih terena – energetska obnova objekata. Ukupan iznos bespovratnih sredstava: 67.500.000,00 HRK Najviši iznos bespovratnih sredstava: 2.000.000,00 HRK Najniži iznos bespovratnih sredstava: 100.000,00 HRK Krajnji rok prijave: 8. ožujka 2018.g. do 16:00h Ukoliko su vam potrebne konzultantske usluge za ovaj natječaj javite se na info@eu-projekti.com.

Djeca - prijatelji bijelog štapa

U našoj školi proveden je projekt “ Djeca prijatelji bijelog štapa”. U sve tri škole, naša gošća, gospođa Danijela Stoković koja je i sama slijepa osoba, održala je radionice na temu svakodnevnog života slijepih i slabovidnih osoba. Učenicima je ukratko opisala svoj život, kada i kako je oslijepila, objasnila im kako izgleda svakodnevica slijepih osoba te ih upoznala s pomagalima kojima se služi (bijeli štap, sat, budilica, mobitel, toplomjer, pisaći stroj za slijepe osobe, Braillovo pismo).

Poseban naglasak stavljen je na važnost igre i zabave, pa je bilo zanimljivo vidjeti kako su učenici pokušali, samo taktilno, odigrati domino, briškulu ili čovječe ne ljuti se, igre posebno izrađene za slijepe i slabovidne osobe.

Gospođa Danijela je odgovorila na brojna pitanja. Učenike je posebno zanimalo kako slijepe osobe obavljaju svakodnevne aktivnosti ( kuhanje, češljanje, odlazak na posao, plažu, praćenje TV-a, prelaženje preko ceste…), na koje poteškoće nailaze, tko im pomaže i sl. Vrijedne i poučne informacije dobili su o tome kako pomoći slijepoj osobi, na koji način se slijepa osoba vodi u prostoru i na ulici, te na što trebaju pripaziti kako bi njihova pomoć bila što učinkovitija. Posebno važna i snažna poruka učenicima bila je molba da se nikada, a ma baš nikada ne rugaju invalidnoj osobi.Kako se prisjetila naša gošća, i sama je mnogo propatila jer je na vlastitoj koži, kao dijete, doživjela da joj se učenici rugaju i ismijavaju je,a ta se bol pamti.

Mnogobrojna pitanja od strane učenika, visoka motiviranost za učenje o slijepim osobama, najbolji su pokazatelj vrijednosti ovakvih programa i aktivnosti koje su u potpunosti usmjerene na senzibiliziranje učenika za socijalno osjetljive teme kojima ih potičemo da i sami postanu odgovorni članovi društva koji će, već sada, u školskoj dobi, promicati poboljšanje  sveukupnog života osoba s invaliditetom. Pa krenimo svi zajedno iskustvom i znanjem do jednakosti.

objavio: Sanja Zović Kukurin Nataša Velenik   datum: 28. 9. 2016.

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

20.02.2018. 08:37
20. veljače - Svjetski dan socijalne pravde
Ujedinjeni narodi su 2007. godine su donijeli odluku da će 20. veljače obilježavati kao Svjetski dan socijalne pravde budući se socijalni razvoj mora temeljiti na pravdi, solidarnosti i jednakosti među svim zemljama i unutar svake od njih, a socijalna pravda, jednakost i pravičnost čine temeljne vrijednosti svakog društvenog života.

16.02.2018. 08:30
16. veljače - Svjetski dan čitanja naglas
Svjetski dan čitanja naglas obilježava se od 2010. godine, a nastao je na inicijativu Svjetske organizacije LitWorld. Taj dan trebao bi pokazati svijetu kako pravo na čitanje i pisanje pripada svima. Djeca i odrasli širom svijeta, slaveći moć riječi kreiraju društvo koje će omogućiti svakom, baš svakom djetetu pravo na obrazovanje te pristup knjigama i tehnologiji.