Webmail Facebook

17.09.2018. 17:07
Predstojeća lansiranja u Svemir (17.9.2018.)
Informirajte se o tome što se i kada planira lansirati u svemir, jednom tjedno dajemo vam pregled lansiranja raketa s ažurnim podacima. Upoznajte svijet raketa i njihovih tereta koje nose.

18.09.2018. 09:44
Digitalne značke - novi online tečaj Srca
Novi online tečaj Centra za e-učenje Srca namijenjen je nastavnicima, studentima i svima zainteresiranima koji se žele upoznati s pojmom digitalne značke i njenom primjenom u različitim obrazovnim aktivnostima.

Biologija
17.09.2018. 08:49
Europska no‡ istraživača u pet hrvatskih gradova
Europska no‡ istraživača, najve‡i popularno-znanstveni doga‘aj u Europskoj uniji, održat ‡e se 28. rujna 2018. u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Puli najavljeno je na konferenciji za novinare u Ministarstvu znanosti i obrazovanja koje je koordinator tog dvogodišnjeg projekta financiranog u sklopu Obzora 2020. s više od 2,5 milijuna kuna.

18.09.2018. 18:51
Za ovim aplikacijama će poludjeti vaše bake i djedovi
Launcheri prilagođeni osobama starije životne dobi

08.09.2018.
4 navike kojima možete zaštititi okoliš, a da to i ne osjetite
Briga za zaštitu okoliša sa razlogom sve više raste, jer je stanje u kom se nalazi naša životna sredina postalo alarmantno. Postoji mnogo razloga zbog kojih se trebamo zapitati kako možemo pozitivno da utječemo na naš okoliš i naš dom. U narednom tekstu saznajte kako možete zaštiti okoliš, a da to i ne osjetite.

Ovoga ljeta zaroni u dobru knjigu

U slučaju da među vama ima onih koji osim u more ovog ljeta žele zaroniti i u dobro štivo, naša je knjižnica obnovljena za mnogo novih i zanimljivih naslova koji samo čekaju da ih prime iskusne ruke naših čitača. Sve to zahvaljujući sredstvima koje je Ministarstvo znanosti i obrazovanja odobrilo upravo za nabavu knjiga za školske knjižnice.

Kora od jabuke / Jadranka Klepac

Roman "Kora od jabuke" prati unutarnji svijet mlade školarke Dane i sve ono s čime se suočava tijekom svog odrastanja. S junakinjom će se lako povezati svi mladi koji se prvi put suočavaju s problemima odrastanja. Autorica pokazuje kako različite neadekvatne, pa i štetne informacije, dolaze do djece prije razgovora s roditeljima, te koliko je važno mladima pokazati štetne posljedice tzv. slobodnog konzumizma.

Dom iza žice / Jasminka Tihi - Stepanić

U najnovijem romanu Dom iza žice autorica  Jasminka Tihi-Stepanić poseže za vrlo ozbiljnim problemima suvremenoga društva. Mladi ljudi koji odrastaju u nesređenim obiteljskim prilikama često balansiraju na rubu kriminala i naoko neznatan događaj može ih pogurnuti u ozbiljne sukobe sa zakonom. Autorica nam pripovijeda o sudbini jednoga takvog dječaka. Dječak Gabrijel živi s majkom koja je češće nezaposlena, nego zaposlena, a kad i radi, poslovi koje obavlja su moralno upitni. Dječak iz nužde počinje krasti s majčinim prešutnim odobrenjem te protiv svoje volje upada u društvo uličnih delinkvenata.

pokazati štetne posljedice tzv. slobodnog konzumizma.

Divlje godine / Branka Primorac

"Divlje godine" kroz priče tinejdžerice i inspektora na prijelomnici karijere i života govore o životu na ulici, sitnim krađama, drogi, prostituciji, bijelom roblju te o policijskoj stvarnosti, medijima i takozvanom običnom životu - o dva svijeta koja se često prožimaju i nesvjesno dotiču.

Čudo / R. J. Palacio

August (Auggie) Pullman rođen je s deformacijom lica zbog koje – sve dosad - nije išao u školu. Sad se sprema krenuti u peti razred u školi Beecher, a svatko tko je ikada bio novi učenik u školi zna kako to može biti teško. Stvar je u tome da je Auggie zapravo običan dječak s neobičnim licem. No, može li uvjeriti kolege da je isti kao i oni, unatoč tome kako izgleda?

Čudo / R. J. Palacio

Auggie Pullman, sasvim obični dječak koji samo želi živjeti poput svojih vršnjaka unatoč svojim dijagnozama i neobičnom licu s kojim se rodio, promijenio je živote svih svojih bližnjih, i obitelji i prijatelja. I stvarno mu nije bilo lako. No, izgleda da nije baš uvijek bilo lako ni njegovim malim prijateljima. Iako su postupci nekih od njih za svaku osudu, u ovoj knjizi oni će nam ispričati svoju priču. Ne da bi se opravdali, već da bi nas podsjetili da pogreška postaje pogreška tek onda kad ju odlučimo ne popraviti.

Agencija za roditelje / David Baddiel

Kada se Barry oporavio od šoka, više nije bio u svojoj sobi ni u svojoj kući. Polako je počeo shvaćati da je u nekom nepoznatom gradu, gradu Djecodonu. Laknulo mu je kada je susreo svoja dva najbolja prijatelja, Lukasa i Taja, no ne zadugo. Nisu ga poznavali. Za njih je bio "klinac lutalica", a oni su bili u službenim odorama. Srećom, predstavili su se. Bili su "kontrolori roditelja" i vodili su ga u Agenciju za roditelje. Nije li to divno? Konačno će se Barry riješiti svih muka…

Maša i sport; Maša i učiteljica; Maša i maškare; Maša i selo

objavio: Nataša Velenik   datum: 14. 6. 2018.

16.09.2018. 08:45
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.

14.09.2018. 08:26
14. rujna - Dan prašuma
Povodom svjetskog dana prašuma predstavljamo vam njihovu ulogu na našoj planeti te ćemo vas podsjetiti kolika je njihova važnost, osobito tropskih kišnih prašuma. U Hrvatskoj ima još nekoliko skromnijih površina šuma koje se smatraju prašumama jer su sačuvane u svom izvornom obliku. To su Čorkova uvala, Muški bunar, Klepina duliba.

10.09.2018. 12:12
10. rujna - Hrvatski olimpijski dan
Početci olimpijskih igara odvijali su se u Olimpiji na grčkom poluotoku Peloponezu. Bila su to športska natjecanja koja su prema mjestu održavanja  dobila naziv igre olimpijade.

« Rujan 2018 »