Na zdravom doručku kod načelnika

Ne na kavu s predsjednikom, ali zato na doručak s načelnikom Općine Višnjan uputili smo se mi - predstavnici Vijeća učenika i pedagoginja Sanja. Cilj našeg posjeta bio je upoznati novog načelnika Milana Dobrilovića, ispitati njegove prehrambene navike te upoznati se s djelokrugom njegovog rada. Kao dobri gosti donijeli smo košaru s voćem, integralnim keksima, kruhom i domaćom marmeladom.

Saznali smo da se načelnik uglavnom zdravo hrani te je od nas dobio peticu yes, a preporučili smo mu da obavezno u svoj raspored ubaci i neku sportsku aktivnost barem pola sata dnevno. U daljnjem razgovoru saznajemo da je posao načelnika briga o dobrobiti svih žitelja Višnjanštine. Raspitivali smo se o starom kinu, autobusnom prijevozu, ormarićima u školi, izgradnji igrališta u okolnim selima te industrijskoj zoni.

Budući da u našoj školi predstoje izbori za Predsjednika Učiteljskog vijeća (kanditati su: Leon - 8. r., Tin - 7. r. i Aleks - 6. r.) načelnik nam je savjetovao "fer" kampanju u kojoj nećemo podcjenjivati i blatiti protivnika. Neka svatko predloži svoj program a da se bez obzira na pobjedu svi moraju zajednički boriti za dobrobit učenika škole.

Na kraju, kao iznenađenje, čekao nas je stol pun delicija - palačinke, bademi, orasi, kolač s jabukama, mnogo voća - navali narode!

Bilo nam je lijepo i ugodno - što pokazuju i slike, a pozvali smo načelnika da sljedeći put na marendu dođe u našu školu.

P.S. Saznajemo da bi ubuduće pokloni za učenike koji budu pokazali izvanredne rezultate mogli biti tableti. Vrijedi se potruditi!

objavio: Nataša Velenik   datum: 18. 10. 2013.