31.01.2021. 01:00
Posljednji, 15. rođendan Zvjezdarnice
Dragi naši prijatelji, došlo je vrijeme da se u ovom, posljednjem članku na Zvjezdarnici, nakon punih petnaest godina, oprostimo od vas.

25.02.2021. 12:27
Uspostavlja se 100 Gbit/s mrežna e-infrastruktura u sklopu projekta HR-ZOO
Danas su u Sveučilišnom računskom centru (Srcu) potpisana dva ugovora kojima započinje izgradnja mrežne komponente nove nacionalne e-infrastrukture Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)

ZEC
31.07.2020. 16:32
Znanstveno šumski ljetni kamp 2020. – Explora Cuvete

20.03.2020. 16:57
COVID-19 - Organizacija rada u uvjetima pandemije
Suočeni sa pandemijom virusa COVID-19, u cilju da preventivno djelujemo protiv širenja i zato što nam je sigurnost naših djelatnika, suradnika, polaznika, gostiju i svih njihovih obitelji iznimno važna, sukladno preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i odlukama Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske,  Znanstveno edukacijski centar Višnjan i Astronomsko društvo Višnjan u sklopu kojega je […]

Organiziranje nastave u školi prema potrebi od 11. svibnja

Poštovani roditelji učenika razredne nastave!

Prema odluci Vlade Republike Hrvatske, Preporuci Ministarstva znanosti i obrazovanja i Uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo u školama bi 11. svibnja trebala započeti nastava za učenike od 1. do 4. razreda.

Moram naglasiti da se ovdje radi samo o IZNIMNIM SITUACIJAMA i da neće sva djeca moći dolaziti u školu na nastavu.
Uvažavajući epidemiološku situaciju i gore navedene Preporuke MZO-a i Upute HZJZ nastava neće započeti normalno za sve učenike razredne nastave, nego će se organizirati za djecu koja moraju ispunjavati uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Uvjeti koje učenici trebaju ispunjavati i o kojim Vas molim da razmislite su:

• oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu
  • dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  • niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  • niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu stariji od 65 godina
  • niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19
  • dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja MORAJU POTPISATI PISANU IZJAVU u kojoj (pod punom materijalnom i krivičnom odgovornošću) jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti.

O svim drugim detaljima organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole, prijave djece za nastavu u školi i načinu potpisivanje izjave bit ćete obaviješteni u sljedećem tjednu od 4. svibnja.

U utorak, 5 svibnja, ćemo održati virtualne roditeljske sastanke, a s razrednicama ćemo pripremiti tehničke uvjete za održavanje takvog roditeljskog sastanka na daljinu.

Za učenike koji bi eventualno dolazili u školu ( maximalno 9 iz istog odjeljenja) nastava bi dijelom bila u školi (hrvatski jezik, likovna kultura, matematika, priroda i društvo, glazbena kultura-1.,2. i 3. razred), a u virtualnom obliku iz engleskog jezika, talijanskog jezika, vjeronauka i glazbene kulture-4. razred.

Nastava za djece koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati putem komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice, odnosno u virtualnom obliku. Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se odvijati virtualno za sve učenike.

Na kraju, Škola će osigurati, u skladu s mogućnostima, uvjete da bi dijete moglo pohađati nastavu pri čemu će se učenik trebati pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi.

objavio: Predrag Brkić   datum: 30. 4. 2020.

« Ožujak 2021 »