Osnovna škola Jože Šurana želi vam ugodnu dobrodošlicu na stranicu škole.

(e-)Škola za kvalitetniju nastavu

Danas je načelnik Općine Vižinada Marko Ferenac sa zamjenikom načelnika uručio učenicima PŠ Vižinada dva LCD projektora koje je donirala općina. Načelnik je projektore, simbolično, uručio učenicima prvog i sedmog razreda PŠ Vižinada. Ovakva gesta je nastavak dobre suradnje i brige za Školu općina Vižinada, Kaštelir i Višnjan. Zahvaljujemo općinama na podršci koju nam pružaju u skladu sa svojim mogućnostima.

Ovim događajem, završena je prva faza opremanja naših škola digitalnom opremom. U ovoj fazi smo u kratkom vremenskom roku u svakoj učionici (njih 35) osigurali pristup internetu, stolno računalo (ili laptop) i LCD projektor. Cilj digitalizacije škole  je poboljšanje kvalitete nastave, brži pristup informacijama, transparentnost rada. Financijska sredstva smo osigurali iz vlastitih izvora ili donacijama o kojim smo i ranije pisali. Važno je reći, da nastavljamo i s redovitim održavanjem, obnovom i  nabavom “staromodnih“ nastavnih sredstava potrebnih za nastavu.

Kao dionici projekta e-Škole dobili smo opremu (tableti, laptopi i hibridna računala),  koja nije dio gore spomenutih ulaganja, u vrijednosti od 130.000,00 kn. U narednim mjesecima, u okviru projekta e-Škole digitalizacija škole će se nastaviti postavljanjem svjetlovodiča za brzi internet, isporukom tableta za rad učenika u tzv. pametnim učionicama s pametnim pločama.

Možemo reći da se naša Škola ne plaši stoljeća digitalizacije i da će naši učenici imati izvrsne  uvjete za rad.

objavio: Predrag Brkić   datum: 2. 2. 2017.

20.10.2017. 08:30
20. listopada - Svjetski dan jabuka
Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.

18.10.2017. 08:50
18. listopada - Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima
Trgovina ljudima je ropstvo modernog doba čije su žrtve najčešće žene i djeca koji se seksualno iskorištavaju i tjeraju na prisilni rad. Procjenjuje se da u Europi godišnje nekoliko stotina tisuća ljudi postanu žrtvama trgovine ljudima.

21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.