Osnovna škola Jože Šurana želi vam ugodnu dobrodošlicu na stranicu škole.

Sandučić povjerenja

Dragi učenici,

na današnjem sastanku Vijeća učenika škole predstavnici učenika prisustvovali su svečanom postavljanju sandučića povjerenja koji je odmah dobio simpatično ime Poštko. U njega možete ubaciti papirić s porukom koju nam želite povjeriti. Pišite nam o svojim problemima i razmišljanjima, postavljajte pitanja, predlažite, hvalite, kritizirajte.

Poštko će se ovaj tjedan nastaniti i u hodnicima  PŠ Kaštelira i Vižinade.

Očekujemo niz korisnih prijedloga, kreativnih i originalnih rješenja s ciljem stvaranja otvorenije i iskrenije međusobne komunikacije. Pišite nam o svemu što vi smatrate potrebnim i što bi koristilo poboljšanju života i rada u našoj školi.Spremni smo zajedno s vama tražiti efikasnija rješenja na vaše dileme i poteškoća.

Posebno nam prijavite ponašanja za koja mislite da nisu u redu te svako nasilničko ponašanje koje doživljavate ili vidite oko sebe, kako prema ljudima, tako i prema životinjama. I na današnjem Vijeću učenika zajednički smo osmišljali pravila ponašanja na razini škole u kojima promoviramo toleranciju i međusobno poštivanje.

Pisma potpišite ili koristite šifru ukoliko želite ostati anonimni.

Na pitanja će odgovarati stručna služba škole, stručni tim Školskog preventivnog programa i predstavnici Vijeća učenika. Odgovori na pitanja biti će izloženi na panou u školi.

Zajedno možemo učiniti našu školu još boljim mjestom za život.

objavio: Nataša Velenik Sanja Zović Kukurin   datum: 5. 12. 2016.

20.10.2017. 08:30
20. listopada - Svjetski dan jabuka
Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.

18.10.2017. 08:50
18. listopada - Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima
Trgovina ljudima je ropstvo modernog doba čije su žrtve najčešće žene i djeca koji se seksualno iskorištavaju i tjeraju na prisilni rad. Procjenjuje se da u Europi godišnje nekoliko stotina tisuća ljudi postanu žrtvama trgovine ljudima.

21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.