Osnovna škola Jože Šurana želi vam ugodnu dobrodošlicu na stranicu škole.

Sandučić povjerenja

Dragi učenici,

na današnjem sastanku Vijeća učenika škole predstavnici učenika prisustvovali su svečanom postavljanju sandučića povjerenja koji je odmah dobio simpatično ime Poštko. U njega možete ubaciti papirić s porukom koju nam želite povjeriti. Pišite nam o svojim problemima i razmišljanjima, postavljajte pitanja, predlažite, hvalite, kritizirajte.

Poštko će se ovaj tjedan nastaniti i u hodnicima  PŠ Kaštelira i Vižinade.

Očekujemo niz korisnih prijedloga, kreativnih i originalnih rješenja s ciljem stvaranja otvorenije i iskrenije međusobne komunikacije. Pišite nam o svemu što vi smatrate potrebnim i što bi koristilo poboljšanju života i rada u našoj školi.Spremni smo zajedno s vama tražiti efikasnija rješenja na vaše dileme i poteškoća.

Posebno nam prijavite ponašanja za koja mislite da nisu u redu te svako nasilničko ponašanje koje doživljavate ili vidite oko sebe, kako prema ljudima, tako i prema životinjama. I na današnjem Vijeću učenika zajednički smo osmišljali pravila ponašanja na razini škole u kojima promoviramo toleranciju i međusobno poštivanje.

Pisma potpišite ili koristite šifru ukoliko želite ostati anonimni.

Na pitanja će odgovarati stručna služba škole, stručni tim Školskog preventivnog programa i predstavnici Vijeća učenika. Odgovori na pitanja biti će izloženi na panou u školi.

Zajedno možemo učiniti našu školu još boljim mjestom za život.

objavio: Nataša Velenik Sanja Zović Kukurin   datum: 5. 12. 2016.

Treba li u škole uvesti uniforme?

25.04.2017. 10:02
25. travnja - Dan DNK
Na današnji dan, 25. travnja 1953. godine znanstvenici James Watson, Francis Crick, Maurice Wilkins i Rosalind Franklin objavili su u stručnom časopisu Nature objašnjenje strukture DNK. Zbog toga se upravo na taj datum obilježava Međunarodni dan DNK.

14.04.2017. 08:30
Uskrs i hrvatski uskrsni običaji
U četrdesetodnevnom razdoblju koje predstoji Uskrsu pod nazivom korizma, od davnih vremena, određenim postupcima su se izdvajali neki dani: sredinom korizme na trenutak se prekidao korizmeni post i pokora, a pete korizmene nedjelje kućne slike svetaca i raspela prekrivale su se tamnim rupcima.

11.04.2017. 09:20
11. travnja - Dan Parkinsonove bolesti
Parkinsonova bolest uzrokuje usporenost pokreta, ukočenost mišića i zglobova. Tri glavna simptoma bolesti su drhtanje, ukočenost mišića i usporenost pokreta. Parkinsonova je bolest vjerojatno najpoznatiji neurološki poremećaj kretanja, od kojeg u Europi boluje više od milijun ljudi.