Osnovna škola Jože Šurana želi vam ugodnu dobrodošlicu na stranicu škole.

Sandučić povjerenja

Dragi učenici,

na današnjem sastanku Vijeća učenika škole predstavnici učenika prisustvovali su svečanom postavljanju sandučića povjerenja koji je odmah dobio simpatično ime Poštko. U njega možete ubaciti papirić s porukom koju nam želite povjeriti. Pišite nam o svojim problemima i razmišljanjima, postavljajte pitanja, predlažite, hvalite, kritizirajte.

Poštko će se ovaj tjedan nastaniti i u hodnicima  PŠ Kaštelira i Vižinade.

Očekujemo niz korisnih prijedloga, kreativnih i originalnih rješenja s ciljem stvaranja otvorenije i iskrenije međusobne komunikacije. Pišite nam o svemu što vi smatrate potrebnim i što bi koristilo poboljšanju života i rada u našoj školi.Spremni smo zajedno s vama tražiti efikasnija rješenja na vaše dileme i poteškoća.

Posebno nam prijavite ponašanja za koja mislite da nisu u redu te svako nasilničko ponašanje koje doživljavate ili vidite oko sebe, kako prema ljudima, tako i prema životinjama. I na današnjem Vijeću učenika zajednički smo osmišljali pravila ponašanja na razini škole u kojima promoviramo toleranciju i međusobno poštivanje.

Pisma potpišite ili koristite šifru ukoliko želite ostati anonimni.

Na pitanja će odgovarati stručna služba škole, stručni tim Školskog preventivnog programa i predstavnici Vijeća učenika. Odgovori na pitanja biti će izloženi na panou u školi.

Zajedno možemo učiniti našu školu još boljim mjestom za život.

objavio: Nataša Velenik Sanja Zović Kukurin   datum: 5. 12. 2016.

11.08.2017. 14:24
12. kolovoza - Međunarodni dan mladih
Generalna skupština Ujedinjenih naroda je 1999. godine donijela rezoluciju o proglašenju Međunarodnog dana mladih te se on kontinuirano obilježava svake godine 12. kolovoza. Mladi su društvena skupina koju u Republici Hrvatskoj, prema Nacionalnom programu djelovanja za mlade, čine svi građani Republike Hrvatske u dobi od 15 do 29 godina.

04.08.2017. 08:10
4. kolovoza - Dan prijateljstva
Godine 1935. Kongres Sjedinjenih Američkih Država posvetio je jedan dan u godini prijateljima i prijateljstvu, i taj je dan proglašen Nacionalnim danom prijateljstva, i od tada se svake godine, prve nedjelje u mjesecu kolovozu, slavi Dan prijateljstva.

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.