Osnovna škola Jože Šurana želi vam ugodnu dobrodošlicu na stranicu škole.

Donacija projektora općine Kaštelir-Labinci

Na početku školske godine, Općina Kaštelir-Labinci je našoj školi donirala projektor koji smo postavili u PŠ Kaštelir. Hvale vrijedna je i gesta Talijanske zajednice Labinci koja je dala također jedan projektor na korištenje područnoj školi. Ljetnjom nabavom informatičke opreme i ovim donacijama  opremljenost PŠ Kaštelir  je skoro idealna. Još samo jedna učionica u PŠ Kaštelir nije opremljena ovakvim nastavnim sredstvom, koje omogućava učenicima i učiteljima brže, jednostavnije i vizualno prijemčivije usvajanje nastavnih sadržaja.

I druge naše dvije ustrojstvene jednice, PŠ Vižinada i MŠ Višnjan,  su dobro opremljene. Za potpuno opremanje nam treba još za  PŠ Vižinada  3 projektora i 3 računala, u MŠ Višnjan ( 4 projektora i 4 računala ).

Treba napomenuti, da smo tijekom ljeta dobili kao donacije i dva laptopa od  Znanstveno-edukacijskog centra Višnjan i  grupe za obuku potražnih pasa koji su boravili u našoj školi u Višnjanu.

Svim donatorima zahvaljujem u svoje osobno ime, u ime djelatnika i učenika škole. Pozivam sve one koji žele postati naši donatori da nam se obrate i da ciljano izvršimo nabavu opreme.

Ravnatelj:
Predrag Brkić

objavio: Predrag Brkić   datum: 17. 9. 2016.

Treba li u škole uvesti uniforme?

25.04.2017. 10:02
25. travnja - Dan DNK
Na današnji dan, 25. travnja 1953. godine znanstvenici James Watson, Francis Crick, Maurice Wilkins i Rosalind Franklin objavili su u stručnom časopisu Nature objašnjenje strukture DNK. Zbog toga se upravo na taj datum obilježava Međunarodni dan DNK.

14.04.2017. 08:30
Uskrs i hrvatski uskrsni običaji
U četrdesetodnevnom razdoblju koje predstoji Uskrsu pod nazivom korizma, od davnih vremena, određenim postupcima su se izdvajali neki dani: sredinom korizme na trenutak se prekidao korizmeni post i pokora, a pete korizmene nedjelje kućne slike svetaca i raspela prekrivale su se tamnim rupcima.

11.04.2017. 09:20
11. travnja - Dan Parkinsonove bolesti
Parkinsonova bolest uzrokuje usporenost pokreta, ukočenost mišića i zglobova. Tri glavna simptoma bolesti su drhtanje, ukočenost mišića i usporenost pokreta. Parkinsonova je bolest vjerojatno najpoznatiji neurološki poremećaj kretanja, od kojeg u Europi boluje više od milijun ljudi.