Osnovna škola Jože Šurana želi vam ugodnu dobrodošlicu na stranicu škole.

Donacija projektora općine Kaštelir-Labinci

Na početku školske godine, Općina Kaštelir-Labinci je našoj školi donirala projektor koji smo postavili u PŠ Kaštelir. Hvale vrijedna je i gesta Talijanske zajednice Labinci koja je dala također jedan projektor na korištenje područnoj školi. Ljetnjom nabavom informatičke opreme i ovim donacijama  opremljenost PŠ Kaštelir  je skoro idealna. Još samo jedna učionica u PŠ Kaštelir nije opremljena ovakvim nastavnim sredstvom, koje omogućava učenicima i učiteljima brže, jednostavnije i vizualno prijemčivije usvajanje nastavnih sadržaja.

I druge naše dvije ustrojstvene jednice, PŠ Vižinada i MŠ Višnjan,  su dobro opremljene. Za potpuno opremanje nam treba još za  PŠ Vižinada  3 projektora i 3 računala, u MŠ Višnjan ( 4 projektora i 4 računala ).

Treba napomenuti, da smo tijekom ljeta dobili kao donacije i dva laptopa od  Znanstveno-edukacijskog centra Višnjan i  grupe za obuku potražnih pasa koji su boravili u našoj školi u Višnjanu.

Svim donatorima zahvaljujem u svoje osobno ime, u ime djelatnika i učenika škole. Pozivam sve one koji žele postati naši donatori da nam se obrate i da ciljano izvršimo nabavu opreme.

Ravnatelj:
Predrag Brkić

objavio: Predrag Brkić   datum: 17. 9. 2016.

20.10.2017. 08:30
20. listopada - Svjetski dan jabuka
Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.

18.10.2017. 08:50
18. listopada - Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima
Trgovina ljudima je ropstvo modernog doba čije su žrtve najčešće žene i djeca koji se seksualno iskorištavaju i tjeraju na prisilni rad. Procjenjuje se da u Europi godišnje nekoliko stotina tisuća ljudi postanu žrtvama trgovine ljudima.

21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.