NAŠI UČENICI NA KNJIŽEVNOM SUSRETU "BADAVCA 2015."

Dvadeseti jubilarni književni susret "BADAVCA 2015." održan je pod motom "Raskošni žubor prisutnosti" na izvoru Badavca nedaleko Karojbe i Višnjana, mjestu koje spominje Istarski razvod, danas tumačen ne samo kao pravno-povijesni spomenik nego i kao značajan književni tekst.

Stoga je ovo mjesto svake godine evo, već dvadeseti put sastajalište najpoznatijih hrvatskih književnika na kojem čitaju svoje uratke i predstavljaju se istarskoj publici i ljubiteljima lijepe riječi. Istarski ogranak Društva hrvatskih književnika, Gradska knjižnica Poreč i Udruga "Valigaštar" kao organizatori ovoga su puta ugostili književnike Gorana Filipija, Dragu Draguzeta, Nadu Galant, Zorana Kršula, Božidara Prosenjaka, Dianu Rosandić Živković, Milorada Stojevića i Andriju Vučemila, te  svjetski poznatu Etno grupu VEJA i porečkog slikara Maria Santrača.

U ovakvoj eliti čast da nastupi pripala je  pjevačkoj  grupi i plesnoj skupini naše škole. Zahvaljujući angažmanu učiteljica Tine Pajdaš i Marijane Gulić koje su učenike pripremale, nazočnima su pokazali svu raskoš istarskog narodnog stvaralaštva pjevajući nekoliko melodija na "tanko i debelo", izvodeći ih u istarskim narodnim nošnjama. Folklorna skupina otplesala je nekoliko tradicionalnih plesova, a ženska je klapa također otpjevala dio pjesama iz svoga repertoara. Za svoj  trud nagrađeni su gromoglasnim aplauzom.

Poznati i priznati književnik Tomislav Milohanić, domaćin ovoga susreta i sam nekad učenik višnjanske osnovne škole, komentirajući pred ovako značajnim skupom nastup naših učenika, istaknuo je kako su oni oplemenili ovaj susret i zaželio im dalje uspjehe u radu i njegovanju tradicija svoga kraja.

Pokrovitelji susreta  općine Karojba, Višnjan i Tinjan  za sve  sudionike, pa tako i naše učenike osigurali su prigodan domjenak.

Pripremio:
Slavko Ledić

objavio: Jelena Berneš Gračić   datum: 1. 6. 2015.