Svečana sjednica Učiteljskog vijeća

U petak, 13. lipnja održana je svečana sjednica Učiteljskog vijeća u novom prostoru Talijanske zajednice Višnjana. Učenici naše škole i članovi vokalne skupine Stelle di Visignano izveli su kraći program, nakon čega je uslijedila prezentacija slika Naša škola kroz vrijeme popraćena prekrasnom pjesmom Terra magica.

Ravnatelj je ovom prigodom dodijelio nagrade Zlatno pero učenicima koji su svih osam razreda osnovne škole prošli s odličnim uspjehom, te učenicima Sonji Rajko, Matiji Vekiću i mentorici Aniti Jakac za istaknute rezultate na natjecanjima.

Posebno priznanje za izrazit doprinos školi dobili su naši umirovljeni ravnatelji Josip Sušanj, Zlatko Gregurinčić i Ivan Topolnjak koji su svaki na svoj način i u svoje vrijeme u mnogočemu zadužili našu školu.

Nagradom Zlatno Pero nagrađeni su učenici:

Matija Vekić
Nina Mattich
Ana Fabac
Maverick Bratović
Barbara Pol
Gabriela Debeljak
Romina Legović
Axel Hrelja
Mateo Hrelja
Francesco Radešić
Tea Marković
Matea Močibob

Za kraj, nekoliko misli naše kolegice Marice Ledić koje najbolje opisuju što škola znači i predstavlja u životu jednog mjesta, njenih djelatnika i učenika:

Za rođenje jedne škole, znani su razlozi i povodi, stremljenja i hodovi, koračanja kroz najljepši san, ali i kroz teškoće istina...

Put naše škole, put je života tisuća ljudi kroz vrijeme. Vrijeme odrastanja, sazrijevanja, promjena, neumitnosti, ideja... Vrijeme djetinjstva i starenja. Bez smrti. Bez smrti jer dobre namjere i dobra djela ne umiru nikada. Množe se i šire, uspinju, zastanu pa se opet rasprostiru, rasađuju kao jagodina vriježa - trajno.

objavio: Predrag Brkić   datum: 13. 6. 2014.