Škola za život-Podjela tableta učenicima PN

Obavještavamo učenike i roditelje da je u tijeku podjela  novih tableta koji su dostavljeni osnovnim školama u školskoj godini 2020./2021. u okviru projekta Škola za život. Vrijednost  novih tableta 1740 kn s PDV-om.

Roditelji učenika potpisuju revers o preuzimanju tableta.
Tablet ima umetnutu SIM karticu jednog od tele operatera (Tele2 d.o.o., A1 d.o.o. ili Hrvatski Telekom d.d.) i besplatan pristup edukacijskim i obrazovnim sadržajima sadržajima na domenama kako slijedi:

• CARNET - skole.hr, e-skole.hr, carnet.hr, sve usluge koje se nalaze na domeni edu.hr ( Teams, Mail, Office 365...)
• Alfa d.d. - mozaweb.com, alfaportal.hr
• Element d.o.o. - element.hr, ele-udzbenik.hr, e-udzbenik.hr, elematika.hr
• Kršćanska sadašnjost - udzbenici.ks.hr
• Udžbenik.hr - udzbenik.hr
• Oxford - exp.ouponlinepractice.com
• Hueber - hueber.de
• Glas koncila - glas-koncila.hr
• Profil Klett d.o.o. - profil-klett.hr
• Alka script – mozaweb.com i mozabook.com
• Školska knjiga – e-sfera.hr
• Pearson - http://myenglishlab.pearson-intl.com/

Ako na prethodno navedenim nenaplatnim domenama postoje poveznice koje upućuju na druge web stranice koje se ne nalaze na ovom popisu (npr. youtube) taj sadržaj preko tih poveznica trošit će promet, ili neće biti dostupan u slučaju da na SIM kartici ne postoji dozvoljeni promet ( dozvoljen promet je 5GB)
Internetski promet roditelj može, ako želi, dokupiti za telefonski broj naveden na reversu.

Napomena:
Roditelj ne mora preuzeti tablet i tada ne potpisuje revers,. U slučaju prelaska na virtualnu nastava roditelj učeniku treba osigurati pristup internetu i uređaj koji ima kameru, mikrofon, zvučnik kako bi se učenik mogao uključiti u nastavu.

objavio: Predrag Brkić   datum: 30. 10. 2020.