Izborni predmet Informatike za učenike 1.-4. i 7. razreda-

Poštovani roditelji!

Od sjedeće školske godine u osnovnim školama Republike Hrvatske, u sklopu kurikularne reforme, otvorena je mogućnost za učenike od 1. do 4. razreda uvođenja nastave izbornog predmeta informatika. Predmetnim kurikulom predviđeno je da se nastava izbornog predmeta Informatike odvija 2 sata tjedno.
Kurikul predmeta informatika, odgojno-obrazovne ishode prema razredima i domenama možete pogledati na poveznici:

U našoj školi su osigurani svi tehnički uvjeti za implementaciju nastave informatike učenicima razredne nastave. Prema broju učenika koji se opredijele za pohađanje nastave informatike Škola će zaposliti učitelja/icu informatike koja će raditi s učenicima razredne nastave.

Opredjeljivanje učenika, odnosno roditelja za pohađanje (ili  odustajanje od pohađanja) izbornog predmeta daju roditelji najkasnije do 30. lipnja tekuće školske godine, a kako želimo osigurati stručnu osobu za rad u našoj Školi izjašnjavanje roditelja učenika sadašnjeg 1.,2. i 3. razreda trajat će do 31. svibnja. Roditelji naših budućih učenika prvog razreda će se za sve izborne predmete opredjeljivati pri upisu u školu.

Podsjećamo, da neki učenici naše škole u razrednoj nastavi već pohađaju izborne predmete vjeronauka i talijanskog jezika te bi maksimalno opterećenje učenika u rasporedu sati (ako učenik pohađa sva tri izborna predmeta) bilo 25 sati tjedno.

Obrazac Suglasnosti roditelja za pohađanje nastave izbornih premeta se nalazi na našoj web stranici i roditelj ga može preuzeti ispuniti i potpisanog (OBVEZNO) dostaviti u naše škole u terminu kojeg ćemo naknadno objaviti ili putem redovne pošte na adresu: OŠ Jože Šurana Višnjan, Istarska 2, 52463 Višnjan.
Također, ako roditelj nema mogućnost ispisivanja dokumenta u svakoj od škola će biti postavljeni ispisani obrasci te ih roditelj može preuzeti i ispuniti uz prethodnu najavu razrednici o terminu dolasku.

Potpisivanjem Suglasnosti za pohađanje nastave izbornog predmeta taj predmet postaje obvezan do uskraćivanja suglasnosti roditelja.

Suglasnost se uskraćuje predajom potpisanog Zahtjeva za prestankom pohađanja nastave izbornog predmeta a krajnji termin predaje Zahtjeva je 30. lipnja tekuće nastavne godine. Ispis učenika s pohađanja nastave izbornog predmeta se tada primjenjuje u sljedećoj školskoj godini.

Napomena za roditelje učenika u 6. razredu:

Informatika u osnovnoj školi ima status obveznog predmeta u 5. i 6. razredu, a u svim ostalim razredima je izborni predmet. Iz tog razloga i roditelji učenika 6. razreda potpisuju i predaju Suglasnost o pohađanju nastave informatike u 7. razredu.

obrazac_izborna_nastava_suglasnost_roditelja.docx (99.03 KB)

objavio: Predrag Brkić   datum: 18. 5. 2020.