Nastava na daljinu u realnom vremenu za učenike 5.-8. razreda_NOVO

Dragi učenici, poštovani roditelji!

Kako se približava završetak nastavne godine, koji će po svemu sudeći biti u virtualnom okruženju, želja nam je omogućiti učenicima da lakše usvoje obrazovne ishode.  Učenici od 5. do 8. razreda naše škole komunikaciju s učiteljima od 18. svibnja (ponedjeljak)  vršit će prema rasporedu sati u virtualnom okruženju u stvarnom vremenu. Osim komunikacije u realnom vremenu jednom tjedno će učitelji organizirati u Teamsu (ili nekoj drugoj aplikaciji) videokonferenciju s cijelim razredom,

Nacin organiziranja nastave u realnom vremenu.

Postavljanje zadataka, obrada, upute učitelj daje učenicima u vrijeme kad je njegov sat u određenom razredu. Neki od sati će biti putem videokonferencija u sustavu Teams. Takve (videokonferencije) sate će učitelj najaviti najmanje 2 dana ranije i moguće ih je odraditi jer sustav CarNeta sada stabilan.

1. Učitelji koji predaju predmete s 5, 4 ili 3 sata tjedno  (HJ,MAT, EJ) s ucenicima dogovaraju NAJMANJE jedan" video susret” u tjednu.

Učitelji koji predaju predmete s manjim brojem sati tjedno (2, 1.5 i 1) video susret u realnom vremenu zakazuju najmanje jednom u dva tjedna.

2. Ucenici se trebaju ispricati ranije ako ne mogu nazociti. Izostanak se biljezi u e-Dnevniku i pravda ga roditelj. U slučaju tehničkih poteškoća učenik ili roditelj će  najaviti izostanak s takvog sata.
Za video susret se može koristiti mobitel/tablet/laptop/PC s ugrađenom kamerom, mikrofonom i zvučnikom.
Ako nisu ispunjeni tehnički preduvjeti roditelj učenika će obavijestiti razrednika/icu kako bismo riješili problem, U prvoj fazi je važno da učenik imam mikrofon kako bi ostavrio glasovnu komunikaciju s učiteljem i učenicima razreda.

3. Konferencijski rad u Teamsu pokrece ucitelj tocno u vrijeme pocetka njegovog sata po rasporedu sati pozivom u njegovom premetu (kanalu Teamsa).
Npr. ako 5. razred u Vizinadi ima 2.  sat utorkom engleski jezik onda ce uciteljica pozvati ucenike u aplikaciji koju su i do sada koristili (Teams) u 8.50 te će učenik samo prihvatiti video poziv.

4. Ovakav sat sluzi za konzultacije, razgovor, usmeni, davanje uputa.... a cilj je da stvorimo odgovornost ucenika, pomognemo u možebitnom "popravljanju" ocjena,

5. Obavijest opcenitu stavljaju razrednici... a bit ce i na web stranici skole.

6. Ucitelji daju termine i aplikaciju (Teams, Zoom, Webex, Google Meet...) pri neće uvoditi nove aplikacije ako ih nisu koristili u radu s tim razredom.

Sve upite, poteškoće u primjeni ili upute možete poslati na ravnatelj@os-jsurana-visnjan.skole.hr ili kroz neki drugi komunikacijski kanal razredniku/ici ili ravnatelju škole.

objavio: Enis Ramadan   datum: 16. 5. 2020.