Tableti za učenike

Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u sklopu projekta Podrška provedbi Cjelovite kurikularne reforme Škola za život (https://skolazazivot.hr/)  – faza II (CKR II) sufinanciranog  u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. Europskog socijalnog fonda, nabavilo je tablete za učenike prvih, petih i sedmih razreda u školskoj godini 2019./2020.

Korištenja tableta na nastavi definirat će učitelji, ovisno o planiranom nastavnom procesu.

Tableti su vlasništvo Škole, a učenici će ih će ih za ovu školsku godinu dobiti na korištenje, uz potpisani revers roditelja. Tablete će dobiti  učenici 5. i 7. razreda koji će ih koristiti više godina odnosno do kraja njihovog osnovnog obrazovanja.

Učenici 1. razreda osnovne škole u nastavi će koristiti tablete pod nadzorom učitelja i u grupnom radu u omjeru 4 učenika na 1 tablet.

U našoj školi bit će podijeljen 91 tablet koji je povezan s imenom i prezimenom učenika tj. korisničkim jedinstvenim elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr dok će učenici prvih razreda dobiti u Školi na korištenje dodatnih 11 tableta ( 6 Višnjan, 3 Kaštelir, 2 Vižinada).

Tableti će se najčešće spajati na WIFI mrežu, ali svaki ima mogućnost korištenja SIM kartica koju će učenici dobiti besplatno (teleoperateri: A1, Hrvatski telekom i Tele2).

Dostavljene SIM kartice dopuštaju

• 2,5 GB podatkovnog prometa mjesečno tijekom 12 mjeseci bez naplate

Tehničke karakteristike tableta:

• tablet proizveden u tvornici Foxconnu, u kojem se proizvode i Appleovi iPhone pametni telefoni
  • na tablet je stavljen - zaštitni etui (narančasta, žuta, plava i zelena boja)
  • zaslon: 10.1 inch
  • rezolucija ekrana: HD
  • baterija:  8000 mAh
  • 8-jezgreni procesor
  • podrška za 4G LTE,
  • prednja i stražnja kamera
  • 3 GB RAM
  • 32 GB interne memorija
  • inicijalna lozinka za korištenje tableta u našoj Školi je „1234
  • Tableti su pod sigurnosnim nadzorom Carneta i administratora tableta ( učitelj informatike)o

Proces podjele tableta učenicima ( 5. i 7. razred) vodit će razrednici i započet će 24. siječnja 2020. godine.
Tablet će preuzeti učenik, a roditelj- staratelj učenika će potpisati i vratiti Potvrdu/revers o preuzimanju razredniku ( slično kao za udžbenike).

objavio: Predrag Brkić   datum: 21. 1. 2020.