Međunarodni dan volontera

Međunarodni dan volontera, 5.12. proglasila je Opća skupština UN-a 1985. godine.Od tada se svake godine obilježava Međunarodni dan dobrovoljnog rada za ekonomski i društveni napredak (International Volunteer Day for Economic and Social Development), odnosno Međunarodni dan volontera. Cilj je sve aktivnosti volontera i njihov dobrovoljni rad učiniti vidljivim na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini.

I mi smo ga obilježili u školi, ugostivši članice i volonterke Društva invalida iz Poreča.

Dvije tete Ljubice i teta Marica donijele su, uz neiscrpnu energiju i dobrotu, mnoštvo materijala za izradu božićnih ukrasa. Naši četvrtaši i njihova učiteljica Davorka Travan u dva su školska sata, vođene našim gošćama,  napravili pravu izložbu  borića od papira i ukrasnih dugmeta, anđela na štapiću i ptičica sa lijepim božićnim porukama. Sretni smo da naši učenici i dalje skupljaju čepove za invalide pa su naše gošće dragocjene čepove odnijele sa sobom zahvalivši se učenicima četvrtog i drugog razreda i njihovoj učiteljici Nataši Smodek te učiteljici produženog boravka Dragana Kapular i njenim učenicima.

Ponosni smo što je naša akcija skupljanja čepova potakla i učenike Osnovne škole Vladimira Nazora iz Pazina koji sa sa svojom učiteljicom, voditeljicom eko -grupe Tatjanom Maligec,  skupljali čepove i u njihovoj školi. Uz pozdrave, poslali su nam sliku, a mi poručujemo - Neka se krugovi dobrote i dalje šire jer..

... Ne trebaš hodati po vodi,

ne moraš biti bolji od drugih,

nemaš ništa više od onog

što svi ostali imaju,

ali ono što čini razliku,

djela su kojima kod drugih

ostavljaš svoj trag

...Otisak srca…

objavio: Sanja Zović Kukurin Nataša Velenik   datum: 6. 12. 2017.