Plesna predstava Alisa u zemlji čudesa

Učenici nižih razreda MŠ Višnjan jučer su u Poreču pogledali plesnu predstavu Alisa u zemlji čudesa u izvedbi odjela za suvremeni ples Umjetničke škole Poreč sa originalnom glazbom pisanom za ovu predstavu mag. mus. Harisa Brkovića,u koreografiji i režiji  Andreje Široki i video Majde Đanić Bogojević.

Plesno dramska predstava Alisa u zemlji čudesa nastala u produkciji Umjetničke škole Poreč, inspirirana je poznatom pričom Lewisa Carolla. Radnja prati poznatu priču i doživljaje djevojčice Alise, koja padom niz zečju rupu ulazi u magični svijet gdje susreće čudnovate likove koji je zabavljaju ili pak zbunjuju svojom neobičnošću.

objavio: Nataša Velenik   datum: 5. 4. 2017.

Treba li u škole uvesti uniforme?

14.04.2017. 08:30
Uskrs i hrvatski uskrsni običaji
U četrdesetodnevnom razdoblju koje predstoji Uskrsu pod nazivom korizma, od davnih vremena, određenim postupcima su se izdvajali neki dani: sredinom korizme na trenutak se prekidao korizmeni post i pokora, a pete korizmene nedjelje kućne slike svetaca i raspela prekrivale su se tamnim rupcima.

11.04.2017. 09:20
11. travnja - Dan Parkinsonove bolesti
Parkinsonova bolest uzrokuje usporenost pokreta, ukočenost mišića i zglobova. Tri glavna simptoma bolesti su drhtanje, ukočenost mišića i usporenost pokreta. Parkinsonova je bolest vjerojatno najpoznatiji neurološki poremećaj kretanja, od kojeg u Europi boluje više od milijun ljudi.

07.04.2017. 09:00
7. travnja - Svjetski dan zdravlja
Svjetski dan zdravlja slavi se 7. travnja svake godine pod pokroviteljstvom Svjetske zdravstvene organizacije (WHO). Ovaj dan se obilježava kako bi se izgradila svijest o određenoj temi koja je vezana za zdravlje čime bi se skrenula pažnja na prioritetna područja koje su briga Svjetske zdravstvene organizacije.