Županijsko natjecanje iz fizike

U srijedu 8.ožujka 2017. održano je županijsko natjecanje iz fizike za učenike osnovnih i srednjih škola na koje su bili pozvani i učenici naše škole. Učenici Antonio Bernobić (PŠ Kaštelir) i Leon Lipovac (PŠ Vižinada) pod vodstvom mentorice Leane Dobše natjecali su se u kategoriji osmih razreda. Domaćin natjecanja bila je OŠ Vidikovac, Pula.

Natjecanje je započelo prigodnim kratkim programom nakon čega su učenici raspodijeljeni u učionice. Učenici su tri sata vrijedno rješavali zadatke te izvodili praktične radove.

Nakon natjecanja učenicima i mentorima organiziran je ručak nakon kojeg je slijedio naporan rad županijskog povjerenstva. Učenicima je za to vrijeme organizirana prezentacija robotike te druženje svih sudionika natjecanja uz odbojku ili košarku. Zbog složenosti zadataka i velikog broja učenika, privremena ljestvica poretka izvješena je, uz sat zakašnjenja, oko 18:00h. Nakon toga podijeljene su diplome učenicima.

U kategoriji osmih razreda natjecalo se sedamnaestero učenika, a naši su učenici postigli zavidne rezultate. Učenik Leon Lipovac postigao je treće mjesto, a u stopu ga slijedi i učenik Antonio Bernobić s postignutim četvrtim mjestom. Pohvala učenicima za naporan rad i uložen veliki trud!

objavio: Leana Dobša Nataša Velenik   datum: 15. 3. 2017.

Treba li u škole uvesti uniforme?

25.04.2017. 10:02
25. travnja - Dan DNK
Na današnji dan, 25. travnja 1953. godine znanstvenici James Watson, Francis Crick, Maurice Wilkins i Rosalind Franklin objavili su u stručnom časopisu Nature objašnjenje strukture DNK. Zbog toga se upravo na taj datum obilježava Međunarodni dan DNK.

14.04.2017. 08:30
Uskrs i hrvatski uskrsni običaji
U četrdesetodnevnom razdoblju koje predstoji Uskrsu pod nazivom korizma, od davnih vremena, određenim postupcima su se izdvajali neki dani: sredinom korizme na trenutak se prekidao korizmeni post i pokora, a pete korizmene nedjelje kućne slike svetaca i raspela prekrivale su se tamnim rupcima.

11.04.2017. 09:20
11. travnja - Dan Parkinsonove bolesti
Parkinsonova bolest uzrokuje usporenost pokreta, ukočenost mišića i zglobova. Tri glavna simptoma bolesti su drhtanje, ukočenost mišića i usporenost pokreta. Parkinsonova je bolest vjerojatno najpoznatiji neurološki poremećaj kretanja, od kojeg u Europi boluje više od milijun ljudi.