(e-)Škola za kvalitetniju nastavu

Danas je načelnik Općine Vižinada Marko Ferenac sa zamjenikom načelnika uručio učenicima PŠ Vižinada dva LCD projektora koje je donirala općina. Načelnik je projektore, simbolično, uručio učenicima prvog i sedmog razreda PŠ Vižinada. Ovakva gesta je nastavak dobre suradnje i brige za Školu općina Vižinada, Kaštelir i Višnjan. Zahvaljujemo općinama na podršci koju nam pružaju u skladu sa svojim mogućnostima.

Ovim događajem, završena je prva faza opremanja naših škola digitalnom opremom. U ovoj fazi smo u kratkom vremenskom roku u svakoj učionici (njih 35) osigurali pristup internetu, stolno računalo (ili laptop) i LCD projektor. Cilj digitalizacije škole  je poboljšanje kvalitete nastave, brži pristup informacijama, transparentnost rada. Financijska sredstva smo osigurali iz vlastitih izvora ili donacijama o kojim smo i ranije pisali. Važno je reći, da nastavljamo i s redovitim održavanjem, obnovom i  nabavom “staromodnih“ nastavnih sredstava potrebnih za nastavu.

Kao dionici projekta e-Škole dobili smo opremu (tableti, laptopi i hibridna računala),  koja nije dio gore spomenutih ulaganja, u vrijednosti od 130.000,00 kn. U narednim mjesecima, u okviru projekta e-Škole digitalizacija škole će se nastaviti postavljanjem svjetlovodiča za brzi internet, isporukom tableta za rad učenika u tzv. pametnim učionicama s pametnim pločama.

Možemo reći da se naša Škola ne plaši stoljeća digitalizacije i da će naši učenici imati izvrsne  uvjete za rad.

objavio: Predrag Brkić   datum: 2. 2. 2017.

21.06.2017. 08:31
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

21.06.2017. 08:17
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.

16.06.2017. 08:38
17. lipnja – Svjetski dan suzbijanja dezertifikacije
Svake godine, 17. lipnja obilježava se Svjetski dan suzbijanja dezertifikacije. Taj dan Ujedinjeni narodi posvećuju senzibiliziranju javnosti o dezertifikaciji, degradaciji zemljišta i suši.