Sandučić povjerenja

Dragi učenici,

na današnjem sastanku Vijeća učenika škole predstavnici učenika prisustvovali su svečanom postavljanju sandučića povjerenja koji je odmah dobio simpatično ime Poštko. U njega možete ubaciti papirić s porukom koju nam želite povjeriti. Pišite nam o svojim problemima i razmišljanjima, postavljajte pitanja, predlažite, hvalite, kritizirajte.

Poštko će se ovaj tjedan nastaniti i u hodnicima  PŠ Kaštelira i Vižinade.

Očekujemo niz korisnih prijedloga, kreativnih i originalnih rješenja s ciljem stvaranja otvorenije i iskrenije međusobne komunikacije. Pišite nam o svemu što vi smatrate potrebnim i što bi koristilo poboljšanju života i rada u našoj školi.Spremni smo zajedno s vama tražiti efikasnija rješenja na vaše dileme i poteškoća.

Posebno nam prijavite ponašanja za koja mislite da nisu u redu te svako nasilničko ponašanje koje doživljavate ili vidite oko sebe, kako prema ljudima, tako i prema životinjama. I na današnjem Vijeću učenika zajednički smo osmišljali pravila ponašanja na razini škole u kojima promoviramo toleranciju i međusobno poštivanje.

Pisma potpišite ili koristite šifru ukoliko želite ostati anonimni.

Na pitanja će odgovarati stručna služba škole, stručni tim Školskog preventivnog programa i predstavnici Vijeća učenika. Odgovori na pitanja biti će izloženi na panou u školi.

Zajedno možemo učiniti našu školu još boljim mjestom za život.

objavio: Nataša Velenik Sanja Zović Kukurin   datum: 5. 12. 2016.

11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

21.06.2017. 08:31
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

21.06.2017. 08:17
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.